Człowiek
Jeden z pierwszych Brytyjczyków miał ciemną skórę i niebieskie oczy. Człowiek z Cheddar żył 10 000 lat temu
115 lat temu w jaskini Gough's Cave w wąwozie Cheddar Gorge odnaleziono szczątki człowieka. Po badaniach okazało się, że był to najstarszy odnaleziony w całości ludzki szkielet na terenie całej Wielkiej Brytanii. Przez dziesięciolecia mężczyzna - znany, jako człowiek z Cheddar (Cheddar Man) - przedstawiany był, jako wysoki jasnoskóry mężczyzna. Najnowsza analiza DNA wykazała jednak, że przez ten cały czas byliśmy w błędzie. Człowiek z Cheddar miał bowiem ciemną skórę. 

To jednak nie wszystko. Naukowcy z University College London byli w stanie wyciągnąć informacje dotyczące kształtu czaszki, nosa, koloru włosów i skóry. Najnowsza technologia umożliwiła również stwierdzenie, że Cheddar Man miał niebieskie oczy i mierzył zaledwie 157 cm wzrostu. Prawdopodobnie, jako dorosły człowiek, nie mógł również pić mleka i zmarł w wieku dwudziestu kilku lat. 

Popiersie stworzyli holenderscy artyści -  Alfons i Adrie Kennis. Do jego przygotowania posłużyli się wynikami badań. 

Europejczycy zwykle kojarzeni są z jasną skórą. Okazuje się jednak, że jest to stosunkowo świeże zjawisko. Jasna cera przybyła prawdopodobnie do Europy wraz z migracją ludzi z Bliskiego Wschodu około 6 tys. lat temu. 
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 08 lutego 2018 o 17:02 przez Bartek Faryna źródło: http://www.bbc.com/news/science-environment-42939192

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728