Jedna z największych atrakcji Grecji poważnie zniszczona. Tę plażę znali chyba wszyscy odwiedzający
Wyspa Zakintos znana jest chyba wszystkim odwiedzającym Grecję. Jest to jeden z punktów obowiązkowych na mapie turystycznego raju. A jeśli Zakintos, to koniecznie trzeba również odwiedzić plażę Navagio, zawną przez miejscowych Zatoką Wraku. Wszystko przez wrak kutra rybackiego zalegający na jej piaskach już od dawna. 

Navagio to jedna z największych atrakcji. Wprawdzie nie ma tu za wiele zwiedzania, jednak czas spędzony na tej plaży na pewno nie będzie czasem zmarnowanym. Niestety ostatnio na rajskiej plaży doszło do tragedii, przez co sam obiekt został poważnie uszkodzony. 

Runęła jedna ze skalnych ścian otaczających zatokę. Do szpitala trafiło trzech mężczyzn, którzy odnieśli obrażenia w wyniku zawalenia się ściany. Straż pożarna wciaż przeszukuje rumowisko, w celu zlokalizowania ewentualnych dalszych ofiar wypadku. 

W trakcie osunięcia się skał na plaży było bardzo dużo ludzi - całe rodziny z dziećmi i sporo młodzieży. W zatoce przebywały wtedy łącznie trzy łodzie. Po wypadku wszyscy zostali natychmiast ewakuowani, a ranni przewiezieni do Głównego Szpitala na Zakintos. 

Według relacji świadków jedna ze skał wpadła nawet do wody, wywołując potężną falę, która przewróciła znajdujące się tam łodzie. W chwili obecnej dostęp do plaży jest zabroniony. 
11 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 września 2018 o 18:09 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram