Jedna z największych atrakcji Grecji poważnie zniszczona. Tę plażę znali chyba wszyscy odwiedzający
Wyspa Zakintos znana jest chyba wszystkim odwiedzającym Grecję. Jest to jeden z punktów obowiązkowych na mapie turystycznego raju. A jeśli Zakintos, to koniecznie trzeba również odwiedzić plażę Navagio, zawną przez miejscowych Zatoką Wraku. Wszystko przez wrak kutra rybackiego zalegający na jej piaskach już od dawna. 

Navagio to jedna z największych atrakcji. Wprawdzie nie ma tu za wiele zwiedzania, jednak czas spędzony na tej plaży na pewno nie będzie czasem zmarnowanym. Niestety ostatnio na rajskiej plaży doszło do tragedii, przez co sam obiekt został poważnie uszkodzony. 

Runęła jedna ze skalnych ścian otaczających zatokę. Do szpitala trafiło trzech mężczyzn, którzy odnieśli obrażenia w wyniku zawalenia się ściany. Straż pożarna wciaż przeszukuje rumowisko, w celu zlokalizowania ewentualnych dalszych ofiar wypadku. 

W trakcie osunięcia się skał na plaży było bardzo dużo ludzi - całe rodziny z dziećmi i sporo młodzieży. W zatoce przebywały wtedy łącznie trzy łodzie. Po wypadku wszyscy zostali natychmiast ewakuowani, a ranni przewiezieni do Głównego Szpitala na Zakintos. 

Według relacji świadków jedna ze skał wpadła nawet do wody, wywołując potężną falę, która przewróciła znajdujące się tam łodzie. W chwili obecnej dostęp do plaży jest zabroniony. 
9 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 września 2018 o 18:09 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2018 o 21:09 przez Defdef
Bycie w związku sprawi, że będziesz gruby i są na to twarde dowody
Czyż jest coś piękniejszego niż bycie w szczęśliwym związku? W związku, w którym już znacie się bardzo dobrze i doskonale się dogadujecie; w związku, w którym nie macie przed sobą żadnych tajemnic, a wszystkie rzeczy robicie chętnie razem; w związku, w którym jedno nie wyobraża sobie już życia bez drugiego; w związku, w którym obydwoje zyskujecie coraz więcej dodatkowych kilogramów, aż kończycie z nadwagą... No właśnie, wzrok wcale was nie myli. Zdaniem naukowców, bycie w szczęśliwym i długotrwałym związku, łączy się zwykle z dodatkowymi kilogramami. 

Badacze z University of Queensland w Australii przejrzeli dane 15 000 osób z okresu 10 lat i w ten sposób odkryli, że osoby będące w trwałym i szczęśliwym związku, przybierają na wadze średnio po 5,8 kg, a ich waga rośnie średnio o 1,8 kg rocznie - to znacznie więcej niż osoby żyjące samotnie. Skąd to się jednak bierze? 

Zdaniem naukowców ma to związek z tym, że będąc z kimś, nie szukamy już swojej drugiej połówki, poniważ mamy kogoś, kto kocha nas takimi, jakimi jesteśmy. Nie musimy się więc już starać i przestajemy się starać. Do tego wszystkiego zaczynamy sobie dogadzać i znacznie częściej jemy. Wszelka aktywność fizyczna odchodzi na bok, bo przecież spędzenie poranka w łóżku z ukochaną jest dużo lepsze, niż wstawanie o 6 rano, żeby trochę pobiegać. 

Jest jednak również druga strona medalu. Te same studia dowiodły, że osoby będące w związku jedzą znacznie zdrowiej. Na bok odchodzi śmieciowe jedzenie, jedzenie na mieście i nieregularne posiłki. Pary zaczynają dbać o siebie wzajemnie w tej kwestii, dzięki czemu tworzą się u nich zdrowe nawyki żywieniowe. Niestety mimo tego wszystkiego, to właśnie osoby w związkach znacznie częściej cierpią na nadwagę. 

Nie przejmujcie się jednak. Naukowcy są zdania, że im bardziej szczęśliwy związek, a obydwie osoby są bardziej z niego zadowolone, tym bardziej przybierają na wadze. 

 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 18 września 2018 o 20:09 przez e-wonsz
Oto jak długo mieszkańcy poszczególnych krajów muszą pracować, żeby kupić nowego iPhone'a
Już kilka dni minęło od prezentacji nowych telefonów od Apple. Wszystkie trzy przedstawione iPhone'y wyglądały całkiem nieźle, jednak jak co roku pojawia się jedno ważne pytanie: czy warte są swojej ceny. A te w przypadku wszystkich trzech modeli nie należą do najniższych. Za model XS w wersji podstawowej zapłacimy niemal 5 000 zł, a za najbardziej wypasiony model XS Max (największa wbudowana pamięć) przyjdzie nam zapłacić ponad 7 000 zł.

Tak, wzrok was nie myli, a ceny w Polsce właśnie tak będą się prezentowały. Inne firmy nie oszczędzają Apple i wyśmiewają ich na każdy możliwy sposób. Po mistrzowsku zrobili to marketingowcy z firmy Skyscanner. Znaleźli bowiem wycieczkę... a zresztą możecie zobaczyć sami

Tym razem jednak mamy dla was bardzo ciekawe zestawienie. Przygotowano bowiem cały spis zawierający w sobie czas, jaki mieszkaniec danego kraju musi poświęcić, aby zarobić na nowego iPhone'a - zakładając, że w tym czasie nie będzie wydawał pieniędzy na nic innego. W zestawieniu znalazła się również Polska. Zapraszamy więc do zapoznania się. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 19 września 2018 o 17:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.picodi.com/pl/mozna-taniej/ile-dni-trzeba-pracowac-na-iphonea-xs
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2018 o 16:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.vice.com/en_au/article/wjydyx/bricks-of-pure-cocaine-keep-washing-up-on-the-beach-in-fiji?utm_campaign=global&utm_source=vicefbanz
Szykujcie się na poważne załamanie pogody. IMGW ostrzega
Ach rozpieszcza nas ten wrzesień w tym roku. Nikt z was pewnie nie spodziwał się tak wysokich temperatur, które w wielu miejscach przekraczały nawet 30°C. Coś takiego nie trafia się często, a ostatni taki wrzesień miał miejsce... no właśnie, kiedy? Pewnie sami tego nawet nie wiecie, bo prawdopodobnie jest to najcieplejszy koniec lata od bardzo długiego czasu. Niestety dobre chwile dobiegają końca i całkiem prawdopodobne, że już nie wrócą - przynajmniej w tym roku. 

Pierwsze sygnały mówiące nam o zmianie pogody będziemy mogli zauważyć już jutro. W niektórych obszarach kraju będzie wiało i to mocno, jednak słupki rtęci powinny wciąż wskazywać minimum 26°C. Nacieszcie się więc słonecznym piątkiem, ponieważ w sobotę będzie on już tylko wspomnieniem. To właśnie od pierwszego dnia weekendu pogoda zacznie się psuć i to poważnie. 

Temperatura spadnie nagle do poziomu 14°C, a do tego wszystkiego w wielu miejscach może spaść deszcz. Jeśli więc macie zaplanowany na sobotę mały wypad za miasto, to albo go odwołajcie, albo zabierzcie ze sobą ciepłe ubranie i parasol lub płaszcze przeciwdeszczowe. 

W niedzielę ma być odrobinę lepiej. Temperatura wprawdzie nie wzrośnie jakoś odczuwalnie, jednak ma być zdecydowanie mniej mokro. Do tego wszystkiego możemy liczyć na pewne przejaśnienia. Jeśli chodzi o poniedziałek i resztę tygodnia, to będzie chłodno, pochmurno i deszczowo. Do tego ma wiać silny wiatr. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2018 o 16:09 przez e-wonsz