Kosmiczny kataklizm juto uderzy w Ziemię! "Świat pogrąży się w mroku".
Spokojnie, to nie koniec świata, a apokalipsa nie nastąpi, chociaż będzie niebezpiecznie. 31 lipca lub 1 sierpnia, gdy ziemska orbita zrówna się z dziurą w górnej atmosferze Słońca, czeka nas potężna burza słoneczna. Konsekwencje mogą być poważne.

 Burza słoneczna to jednak nie tylko efektowne zjawisko na niebie na półkuli północnej, które przypomina zorzę polarną. To również zagrożona technologia satelitarna. Prawdopodobnie mogą wystąpić problemy z telewizją satelitarną, telefonami komórkowymi i nawigacją GPS,

Badacz Randall Carlson ostrzega, że intensywny napływ energii słonecznej spowoduje przeciążenie sieci energetycznych. Spodziewane są więc przerwy w dostawie prądu. Jego zdaniem może nastąpić „zawalenie się systemu”, jeśli padną elektrownie, uszkodzone zostaną nadajniki komunikacyjne, a wiele środków transportu zostanie uziemionych.

Ibtimes.com ostrzega, że 1 sierpnia będzie zaledwie początkiem „ataku” na Ziemię. Dwie kolejne burze nadciągną ok. 3 dni później.

Znaczna część Ziemi może pogrążyć się w mroku bez prądu i możliwości komunikacji. Niektórych czeka powrót do średniowiecza – uważa Carlson. 
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 31 lipca 2019 o 20:07 przez Defdef

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 22:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 17:07 przez Defdef

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef