Kwota widniejąca na koncie fundacji ojca Rydzyka powala. Nie uwierzycie, jaka to forsa
Bilans Fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka za rok 2017 to między innymi 50 etatów w redakcji, księgowości i marketingu, 1,5 mln zł zysku, 10 mln zł w gotówce i na kontach, a z otrzymanych darowizn na działalność... aż 30 mln zł! Do tego kilkadziesiąt samochodów na stanie i potężne aktywa - tak wynika ze sprawozdania finansowego fundacji. Działalność fundacji o. Rydzyka w znakomitej większości utrzymują słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam, chociaż ostatnio redemptorysta może też liczyć na dużą pomoc ze strony rządu.  Jak podaje OKO.press łącznie w ciągu ponad dwóch lat sprawowania władzy przez PiS redemptorysta otrzymał ponad 80 milionów z publicznych pieniędzy.

Bo trzeba pamiętać, że oprócz gromadzenia pieniędzy, ojciec Rydzyk umie je też wydawać. I tak na przykład projekt fundacji "Rotmistrz Pilecki - przywrócenie pamięci" kosztował MSZ 180 tysięcy złotych, a w jego ramach założono obserwowane przez mniej niż 100 osób konto na Twitterze.

Choć oficjalnie Rydzyk żyje ze skromnej pensyjki i nic do niego nie należy, to zdarzają mu się na przykład podróże helikopterem. Tygodnik "Wprost" kalkulował nawet, że gdyby jego inicjatywy potraktować jako majątek, znalazłby się na liście 100 najbogatszych Polaków.
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 10 sierpnia 2018 o 11:08 przez kwiatlotosu
Źródło: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tadeusz-rydzyk-dostal-30-mln-zl-od-darczyncow-w-2017-r/q4bn4w8; https://oko.press/80-921-021-zlotych-tyle-publicznych-pieniedzy-trafilo-za-rzadow-pis-do-spolek-i-fundacji-zwiazanych-z-o-rydzykiem-przedstawiamy-szczegolowe-wyliczenie/; https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wprost-ojciec-rydzyk-83-na-liscie-najbogatszych-polakow/k7dv26t; https://twitter.com/pilecki_pamiec?lang=en

Komentarze