Matka urodziła nie swoje dzieci - i to dosłownie! „Przeżyłam szok! Nawet rasa się nie zgadzała...”
Problemy z niepłodnością są obecnie powszechnym zjawiskiem na całym świecie. Nic więc dziwnego, że każdy próbuje zrobić wszystko co w jego mocy, aby jego własne dziecko mogło przyjść na świat. Medycyna zaszła już tak daleko, że nawet najbardziej beznadziejne przypadki da się jakoś wyleczyć lub zrobić to wszystko w zupełnie inny sposób. Tego typu zabiegi jednak kosztują. Kwoty mogą wynosić nawet tyle, ile obecnie kosztuje mieszkanie w dużym mieście. 

Na taki właśnie krok zdecydowali się nasi dzisiejsi bohaterowie. Para z Azji poszukiwała pomocy w jednej z lokalnych klinik leczenia niepłodności. Mimo wysiłków i starań większość dostępnych metod zawiodła, parze pozostało więc tylko in vitro. Niestety w trakcie zabiegu popełniono straszny błąd, o czym można było się przekonać dopiero 9 miesięcy później. 

Kobieta była przekonana, że wyda na świat dwie dziewczynki. Pierwsze zdziwienie pojawiło się więc, kiedy rozpoznano płeć dzieci. Drugie zdziwienie przyszło dopiero wtedy, kiedy małżeństwo przyjrzało się dzieciom. Okazało się, że nie są one Azjatami. Co mogło pójść nie tak?

Do ciała kobiety wprowadzono embrion należący do innej pary. Cała procedura kosztowała łącznie ponad 100 000 dolarów i była bardzo długotrwała. Małżeństwo zmarnowało więc nie tylko czas, pieniądze ale i własne siły. Kobieta musiała przecież donosić bliźniaczą ciążę. Po czasie udało się ustalić biologicznych rodziców noworodków, a sąd zdecydował, że nasi dzisiejsi bohaterowie muszą oddać im dzieci. To jednak nie wszystko! Do tej pory nie udało się dociec, co stało się z embrionami należącymi do pary Azjatów. 

Ich zdaniem klinika przez cały czas doskonale wiedziała o swoim błędzie i zdawała sobie z niego sprawy, jednak nie chcieli go ujawniać, ponieważ to tylko zaszkodziłoby nienagannej renomie placówki. Sprawa jeszcze nie znalazła swojego finału i na razie nie wiadomo, co stanie się później. 
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 10 lipca 2019 o 18:07 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Zapłacił w Biedronce ponad 24 tysiące złotych na jednym paragonie - skąd aż tak wielka kwota?
Sklepy sieci Biedronka nieustannie przyciągają całe rzesze klientów. Dobra lokalizacja, spory wybór produktów i wszechobecne promocje sprawiają, że wybór większości Polaków pada właśnie na dyskonty z owadem w logo. Biedronka wprawdzie sprawia wrażenie sklepu spożywczego, z niewielką ilością towarów innej kategorii, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednorazowo wydać tam ponad 24 tys. złotych. Taki wyczyn udało się wykonać jednemu z klientów. 

Nie zrobił tego jednak w klasycznym sklepie sieci Biedronka. Tak duży rachunek został nabity w tzw. outlecie - czyli punkcie, do którego trafiają przecenione produkty wycofane ze sprzedaży w regularnych punktach sieci. Taki właśnie outlet otwarty został niemal równo rok temu w Poznaniu i tam właśnie udało się odnotować rekordowe zakupy. 

Biuro Jeronimo Martins wyliczyło, że w trakcie całego tego czasu w sklepie zakupów dokonało blisko 130 tys. klientów. Średnia kwota, jaką wydawał każdy z nich, wynosiła 56,50 zł, natomiast najwyższa właśnie ponad 24 tys. złotych. 

W Polsce funkcjonują obecnie dwa punkty tego typu. Jeden z nich mieści się właśnie w Poznaniu, natomiast drugi został niedawno otwarty w Gdańsku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 17 lipca 2019 o 17:07 przez e-wonsz
„Nie no, k***a, co ty mi tu robisz!” - kłótnia dwóch pilotów samolotu wylądowała w internecie i szybko stała się hitem! Posłuchajcie sami
W serwisie YouTube pojawiło się ostatnio bardzo ciekawe nagranie. Na kanale 737Aviation wrzucono zarejestrowaną rozmowę dwóch pilotów nadzorujących lot Boeinga 737 linii Enter Air na trasie Katowice - Antalya (miasto w Turcji). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie błąd jednego z pilotów, który był Polakiem. Mężczyzna zapomniał wyłączyć mikrofonu, więc w pewnym momencie myślał, że mówi tylko do drugiego pilota, podczas gdy jego słowa trafiały również do centrali. A było to nie byle jakie słowa. 

Była to kłótnia, która dotyczyła systemu pozwalającego na kontrolowanie wznoszenia się samolotu VNAV. Kapitan chciał go użyć w trakcie podrywania maszyny do lotu, natomiast drugi pilot całkowicie go wyłączył i chciał wszystko zrobić ręcznie. Reakcja wyższego rangą pilota wzbudziła spore kontrowersje w internecie. 

Podzieliła również komentujących na dwa wyraźne obozy. Zdaniem jednych kapitan zareagował zbyt gwałtownie i wprowadzał niezdrową atmosferę w miejscu pracy. Inni uważali z kolei, że ostre słowa czasem są potrzebne w tego typu sytuacjach, bo dzięki nim żółtodziób lepiej zapamięta poszczególne procedury. 

Niezależnie od stanowiska, jakie wy zdecydowaliście się przyjąć, trzeba przyznać, że nagranie nie bez przyczyny stało się prawdziwym hitem w internecie. Posłuchajcie zresztą sami, jeśli jeszcze nie mieliście okazji. 

Odnośnie całej sprawy jeszcze nic do końca nie wiadomo, ale przybrała ona już tak wielki rozgłos, że prawdopodobnie pracodawca wyciągnie konsekwencje z zachowania kapitana w stosunku do drugiego pilota. Ten na pewno zapamięta swoją nauczkę na długo.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 17 lipca 2019 o 17:07 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 lipca 2019 o 12:07 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 lipca 2019 o 12:07 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 lipca 2019 o 12:07 przez Defdef