Mężczyzna zjadł bardzo dużo kasztanów bez gryzienia - skończyło się to dla niego bardzo źle
61-latek zgłosił się do szpitala w mieście Victoria w Australii, po tym jak jego żołądek bolał go już blisko od 12 godzin. Mężczyzna miał również nudności oraz wymiotował. Na samym początku przeprowadzono oczywiście wszystkie podstawowe badania. Lekarze spekulowali, czy nie jest to przypadkiem nowotwór lub zwykła przepuklina. Kiedy jednak 61-latek wyznał, że nieco wcześniej zjadł kasztany i nawet ich nie pogryzł, było już wiadome, że grały one tutaj główną rolę. 

Laparoskopia wykazała, że u mężczyzny doszło do poważnego zatkania układu pokarmowego w jelitach. Dodatkowo jego jelito cienkie zostało rozerwane blisko w 10 różnych miejscach. Sprawa była więc bardzo poważna. 

Kasztany te następnie zostały wypłukane przez dziury znajdujące się w jelicie, w trakcie operacji. Na szczęście wszystko skończyło się na tym, że mężczyzna musiał spędzić niemal 2 tygodnie w szpitalu, przyjmując składniki odżywcze w inny sposób niż przez układ pokarmowy. 

Jaki był jednak powód połykania kasztanów (tych jadalnych oczywiście)? 61-latek zapomniał swoich sztucznych zębów. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 06 lutego 2019 o 10:02 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram