Moda na bezglutenową żywność przybiera absurdalne rozmiary - na rynku pojawiła się bezglutenowa woda
Na półkach sklepowych można znaleźć już nie tylko żywność bez glutenu, wolne od GMO warzywa i owoce, ale i bezglutenową wodę. Woda o nazwie Clara jest oczywiście znacznie droższa niż zwykła woda, a producent żeruje na ludzkiej naiwności i modzie na zdrową żywność.
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 07 września 2017 o 12:09 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.claraglutenfreewater.com

Komentarze

Zobacz również

Ta prababcia twierdzi, że przez ostatnie 60 lat pije tylko i wyłącznie pepsi
77-letnia Jackie Page z Carshalton (Surrey), twierdzi, że zaczyna każdy dzień od puszki ulubionego napoju i zwykle wypija około 4-5 puszek dziennie. Pierwszy raz napiła się pepsi w 1954 roku, gdy miała 13 lat i od tego czasu "nie oglądała się za siebie". "Nie nazwałabym tego uzależnieniem. To jest po prostu coś, co lubię robić codziennie od 60 lat" - tłumaczy. "Niektórzy zaczynają dzień od herbaty, ja zaczynam od pepsi" - zauważa (w Anglii zwyczaj picia kawy jest mało popularny). Kobieta zauważa, że jej zęby wcale nie są mniej zdrowe niż zeby jej rówieśników i nie widzi negatywnych skutków zdrowotnych swojego wyczaju. "Oczywiście już nie tańczę. Ostatni taniec zaliczyłąm w wieku szceśćdziesięciu paru lat. Ale czuję się dobrze" - mówi.

Dietetycy nie mają wątpliwości: regularne picie słodkich napojów zamiast wody zwiększa ryzyko otyłości, ma wpływ na zdrowie zęnów oraz zwieksza ryzyko cukrzycy i nie-alkoholowej marskości 
wątroby. W przypadku osoby z nadwagą zwiększa też ciśnienie krwi i ryzyko zawału. Ale jeśli dana  osoba poza piciem pepsi prowadzi w miarę aktywny i zdrowy tryb życia "efekty mogą się równoważyć".
 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 15 października 2018 o 14:10 przez kwiatlotosu
Źródło: http://www.ladbible.com/community/food-great-grandma-says-shes-drank-nothing-but-pepsi-for-last-60-years-20181014
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 października 2017 o 12:10 przez Defdef
Źródło: Carolyn Hartz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 30 sierpnia 2018 o 23:08 przez Defdef
Źródło: Carolyn Hartz
Nie żyje 19-latek, a w sobotę padł tragiczny dla Polski rekord
19-latek wypoczywał ze znajomymi w niedzielę nad jeziorem Ostrowskim (kujawsko-pomorskie). Wybrali niestrzeżone kąpielisko. Mimo znaku, że w tym miejscu jest uskok o głębokości 8 metrów, nie udało się uniknąć tragedii. Topielca wyłowili po pięciu godzinach poszukiwań płetwonurkowie. Dzien wcześniej padł straszny rekord sezonu: utopiło się 14 osób. Od początku roku śmierć w wodzie w naszym kraju odniosło 281 osób, co zdecydowanie przekracza na przykład liczbę wszystkich ofiar terorryzmu w tym samym okresie w całej Europie. Polacy topią się, bo masowo ignorują zasady bezpieczeństwa i przeceniają swoje możliwości. Należy pamiętać, że absolutnie nie można kąpać się po alkoholu i innych środkach odurzających, wbiegać do wody rozgrzanym i skakać w niesprawdzonych miejscach. Na łódce, kajaku czy rowerze wodnym należy nosić kapok, a na kąpielisku zawsze stosować się do zaleceń ratownika i unikać niestrzeżonych miejsc, a w każdym nowym zachować środki ostrożności. Akwen wodny to nie basen i mogą czyhać w nim niespodzianki. Doświadczeni pływacy też powinni pamiętać o swoim bezpieczeństwie i używać bojki do pływania, a nawet stosowanie wszystkich zasad czasem nie wystarczy, dlatego.tTym bardziej każdy powinien znać podstawy pierwszej pomocy.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 06 sierpnia 2018 o 11:08 przez kwiatlotosu
Źródło: GUS; rcb.gov.pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 27 lipca 2018 o 12:07 przez lordvader