Naukowcy porównali nasze łóżka z legowiskami szympansów. To co odkryli jest przerażające
Żyjemy w stosunkowo czystych i w miarę sterylnych czasach. Jeśli porównamy je dajmy na to ze średniowieczem, to można śmiało powiedzieć, że w wielu domach możemy dosłownie jeść z podłogi i nic nam się z tego powodu nie stanie. Ludzie coraz rzadziej zapadają na poważne choroby, coraz rzadziej się zatruwają i ogólnie stan ich zdrowia znacznie się polepszył. 

W dużej mierze zawdzięczamy to właśnie higienie. Warto przestrzegać jej zasad i na przykład za każdym razem myć dokładnie ręce, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie oszczędzić sobie wielu nieprzyjemności. 

Czy jednak na pewno nasze czasy są pod tym względem aż tak kolorowe? Niestety nie i udowodnili to naukowcy porównując legowisko szympansa z łóżkiem człowieka mieszkającego w cywilizowanym kraju. Zobaczcie sami. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 11 września 2018 o 19:09 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram