Naukowcy potwierdzają: ciąża wśród kobiet może być „zaraźliwa”! Dlaczego tak się dzieje? Nie uwierzycie!
Wyniki tych badań zostały opublikowane w dzienniku naukowym American Sociological Association. Eksperyment przeprowadzany był jednak w latach 1990 - 2000 i trwał, jak łatwo się domyślić, 10 lat. W tym czasie przeanalizowano blisko 1 720 przypadków zajścia przez kobiety w ciążę. W trakcie badań naukowcy doszli do wniosku, że ciąża u kobiet może być zaraźliwa. O co jednak chodzi?

Sprawa jest bardzo prosta. Jeśli jedna kobieta w danym otoczeniu zajdzie w ciążę, to często bywa tak, że jej przyjaciółki po czasie również spodziewają się dziecka i często wcale nie robią tego specjalnie. Działa tutaj kilka mechanizmów. 

Kobiety same tłumaczą, że jest to wina przyjaźni. Kiedy koleżanka ma coś, to druga kobieta na ogół często chce tego samego. Dochodzi tutaj jeszcze rozwianie wątpliwości. Kobiety często wyobrażają sobie, że nie poradzą sobie z dzieckiem, dlatego boją się zachodzić w ciążę. Kiedy widzą jednak, że koleżanka daje sobie radę to same również decydują się podjąć ten krok. 

Ostatnim czynnikiem jest tutaj chęć nie zostawania w tyle. Kobiety na ogół przyjaźnią się z innymi kobietami, które są w podobnym wieku, a często również na podobnym etapie w życiu. Jeśli więc jedna koleżanka z paczki zajdzie w ciążę, to druga przyjaciółka nie chce pozostawać w tyle i sama też zaczyna starać się o dziecko. 

Jeśli więc jesteś mężczyzną i koleżanka żony spodziewa się dziecka, to miej się na baczności! 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 05 marca 2019 o 19:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W Polsce wprowadzona zostanie kaucja za plastikowe butelki - wiemy ile dokładnie wyniesie
Jeśli byliście kiedyś w jednym z zachodnich krajów - jak na przykład w Niemczech - to pewnie rzuciło wam się w oczy kilka rzeczy. Przede wszystkim wielkie wiatraki, które rozciągają się często po sam horyzont, niesamowite autostrady ciągnące się przez cały kraj oraz dodatkowa kaucja w sklepach, której nie uświadczymy w Polsce. Mowa oczywiście o kaucji na szklane, plastikowe oraz metalowe pojemniki na napoje. 

Musimy tam dodatkowo dopłacać do wszystkich napojów, jakie znajdują się w puszce, szklanej butelce lub plastikowej butelce. kaucja ta wcale nie jest taka droga i można ją łatwo odzyskać. Wystarczy tylko oddawać pojemniki do odpowiednich automatów w sklepach. W ten sposób otrzymujemy specjalne bony zakupowe do zrealizowania w sklepie, w którym oddaliśmy puste butelki. 

Okazuje się, że nasz własny rząd również planuje wprowadzenie podobnego rozwiązania. Dotyczyło będzie ono jednak tylko butelek plastikowych typu PET. Wiadomo nawet, ile dokładnie wynosiła będzie kaucja, którą przyjdzie nam zapłacić i w jaki sposób będzie to regulowane. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 16:05 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 19:05 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 16:05 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 14:05 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 11:05 przez Defdef