Naukowcy potwierdzają: ciąża wśród kobiet może być „zaraźliwa”! Dlaczego tak się dzieje? Nie uwierzycie!
Wyniki tych badań zostały opublikowane w dzienniku naukowym American Sociological Association. Eksperyment przeprowadzany był jednak w latach 1990 - 2000 i trwał, jak łatwo się domyślić, 10 lat. W tym czasie przeanalizowano blisko 1 720 przypadków zajścia przez kobiety w ciążę. W trakcie badań naukowcy doszli do wniosku, że ciąża u kobiet może być zaraźliwa. O co jednak chodzi?

Sprawa jest bardzo prosta. Jeśli jedna kobieta w danym otoczeniu zajdzie w ciążę, to często bywa tak, że jej przyjaciółki po czasie również spodziewają się dziecka i często wcale nie robią tego specjalnie. Działa tutaj kilka mechanizmów. 

Kobiety same tłumaczą, że jest to wina przyjaźni. Kiedy koleżanka ma coś, to druga kobieta na ogół często chce tego samego. Dochodzi tutaj jeszcze rozwianie wątpliwości. Kobiety często wyobrażają sobie, że nie poradzą sobie z dzieckiem, dlatego boją się zachodzić w ciążę. Kiedy widzą jednak, że koleżanka daje sobie radę to same również decydują się podjąć ten krok. 

Ostatnim czynnikiem jest tutaj chęć nie zostawania w tyle. Kobiety na ogół przyjaźnią się z innymi kobietami, które są w podobnym wieku, a często również na podobnym etapie w życiu. Jeśli więc jedna koleżanka z paczki zajdzie w ciążę, to druga przyjaciółka nie chce pozostawać w tyle i sama też zaczyna starać się o dziecko. 

Jeśli więc jesteś mężczyzną i koleżanka żony spodziewa się dziecka, to miej się na baczności! 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 05 marca 2019 o 19:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W tym miejscu powietrze na Ziemi jest najczystsze. Wiecie, gdzie ono się znajduje?
Kiedy my zimą dusimy się w smogu i spalinach tych wszystkich samochodów, oni gdzieś tam cieszą się najmniej zanieczyszczonym powietrzem na całym świecie. Gdzie znajduje się to magiczne miejsce? Jest to Cape Grim na Tasmanii. Mały, niepozorny kawałek świata, który nie zwraca na siebie większej uwagi. Mieszkańcy nauczyli się jednak robić na czystym powietrzu interes. 

Od ponad 40 lat działa tam stacja pomiarowa Cape Grim Baseline Air. Ich zadanie polega na bieżącym pomiarze jakości lokalnego powietrza. Jest to niezwykle ważne, ponieważ Cape Grim stanowi przykład miejsca na Ziemi, gdzie powietrze jest niemal nieskazitelnie czyste. 

Tasmania sąsiaduje z Australią i Nową Zelandią. Na południe nie znajduje się nic poza Antarktydą. Cape Grim jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ punktów całej Tasmanii o cholernie tam wieje. Właśnie dlatego powietrze tam jest takie czyste. Wiatr wiejący od południa pochodzi z samego Bieguna Południowego. 

Lokalni mieszkańcy robią bardzo dobry interes na powietrzu. Sprzedają na przykład wołowinę z hodowanych tam krów, która reklamowana jest, jako najzdrowsza na świecie i tak rzeczywiście jest. Przeprowadzono wiele badań, które to udowodniły. Dodatkowo sprzedaje się tam wodę, która... spada z nieba. Działają tam tzw. hodowcy deszczu i gromadzą wodę, która spadła z najczystszego nieba na Ziemi. Jest bardzo zdrowa i zawiera w sobie tylko śladowe ilości sodu. 

Jednak od czasu do czasu i tam zdarzają się trudne chwile. Kiedy wiatr zawieje z północy, czasem dla się zauważyć spadek jakości powietrza. Wszystko przez fabryki działające na terenie Australii. Aparatura na miejscu jest tak czuła, że wykrywa ona nawet awarie fabryk i filtrów kominowych w tak odległych zakątkach świata, jak Chiny. 

To własnie całe Cape Grim. Wietrzne, niepozorne, ale powietrze mają tam pierwsza klasa. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 marca 2019 o 16:03 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 marca 2019 o 16:03 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 marca 2019 o 18:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.instagram.com/bimbo_doll_ivana/?utm_source=ig_embed
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 marca 2019 o 18:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 marca 2019 o 17:03 przez jatoja