Nowy sposób na grzebanie zmarłych już wkrótce pojawi się w USA - czy zawita również do Polski?
Przyjęło się, aby zmarłych traktować z należytym szacunkiem. Nie ma więc mowy o bezczeszczeniu zwłok, okradaniu ich czy robieniu czegokolwiek, co mogłoby im urągać. W naszym kraju ze zwłokami staramy się obchodzić delikatnie i z odpowiednim namaszczeniem. Zawsze myjemy zwłoki, elegancko ubieramy i przygotowujemy do pochówku. Jeśli dodatkowo w trakcie pogrzebu trumna ma być otwarta, tym bardziej staramy się, aby zmarły wyglądał godnie. 

Nieco inne podejście do całej sprawy mają w USA, a konkretnie w jednym ze stanów - Waszyngtonie. Ostatnio przyjęto tam rewolucyjną ustawę, która zezwala na... kompostowanie zwłok. Nie, dobrze widzicie, to nie jest żaden żart. Teraz będzie można zrobić z naszych bliskich kompost, aby nawieźć nimi pola uprawne. 

Nowa metoda pochówku ma zacząć funkcjonować od 1 maja 2020 roku i już budzi bardzo wiele kontrowersji na całym świecie. Ciało docelowo ma rozkładać się nawet do 7 tygodni, a po tym czasie rodzina zmarłego ma zadecydować co dalej zrobić ze zwłokami. Możliwości jest co najmniej kilka. Będzie można m.in. pozostawić je w urnie lub rozłożyć na warzywnych grządkach w ogródku. 

Nie wiadomo, czy metoda ta się przyjmie i czy inne kraje (a nawet inne stany) pójdą w ślad za Waszyngtonem. Trzeba jednak przyznać, że jest to dość odważna decyzja. 
9 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 06 maja 2019 o 17:05 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 czerwca 2019 o 17:06 przez e-wonsz
Europa przygotowuje się na nadejście czegoś strasznego. Ostatnim razem zmarło tysiące osób
Jeśli planujecie właśnie swoje wakacje - róbcie to mądrze i z głową. Miejcie też na uwadze pewne kwestie, które dość trudno przeoczyć ostatnimi czasy. Mamy tu na myśli oczywiście zabójczo (dosłownie) wysokie temperatury. Meteorolodzy przewidują, że w przyszłym tygodniu Europę nawiedzi prawdziwe piekło. Jeśli więc zamierzaliście wygrzewać się gdzieś w słońcu we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Portugalii - lepiej zmieńcie swoje plany. 

Ostatni raz, kiedy na Starym Kontynencie było tak gorąco, pamiętają tylko ludzie, którzy mają już co najmniej 20 lat na karku. Miało to bowiem miejsce w 2003 roku, a wiadomo, że świadome dzieciństwo zaczyna się dopiero po kilku latach życia. Wracając jednak do tematu - w 2003 roku temperatury osiągały tak ekstremalny poziom, że w samej Francji w krótkim czasie zmarło aż 15 000 osób. 

Właśnie wtedy słupki rtęci na południu kraju pokazywały aż 44,1*C. Przewiduje się, że Bramy Piekieł otworzą się ponownie i w ciągu najbliższych kilkunastu dni Europa znów zostanie nawiedzona przez ekstremalne upały. Najgorzej będzie właśnie we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Nasz kraj wciąż będzie stosunkowo chłodny, bo u nas termometry pokażą zaledwie 35*C na południu kraju. 

Jeśli więc chcecie wybrać się gdzieś na urlop, a wypada wam on akurat w przyszłym tygodniu, lepiej udajcie się gdzieś na daleką północ - może być nawet północ naszego kraju. Tam powinno być w miarę znośnie.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 18:06 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez MarcinZfejsa
Źródło: youtube
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez Defdef