Odkryto prawdziwy cel, dla którego powstawały ogromne posągi na Wyspie Wielkanocnej
Ludzkość od dawna próbuje rozwikłać kilka ważnych zagadek, z którymi naukowcy mają szczególny problem. Jedna z nich dotyczy sposobu, w jaki powstawały piramidy. Drugą z nich jest sposób powstania oraz cel budowy ogromnych posągów na Wyspie Wielkanocnej, znanych lepiej pod nazwą Moai. Wokół tych 6-metrowych kolosów krąży wiele tajemnic, a część z nich nie znalazła sensownego wyjaśnienia do dzisiaj. 

Oczywiście wyspa Rapa Nui skrywa wiele innych sekretów i zagadek, których nie udało nam się rozwikłać do teraz. Kolejnym z nich jest to, w jaki sposób lokalni mieszkańcy pozyskiwali wodę pitną. Swego czasu krążyły legendy, że ludzie ci byli w stanie pić wodę morską. Wiemy jednak przecież, że jest to kompletnie niemożliwe i człowieka, który robiłby coś takiego, spotkałaby straszna śmierć z odwodnienia. Warto dodać, że na Wyspie Wielkanocnej nie znajduje się praktycznie żadne większe źródło wody pitnej, które mogło zapewnić dostawy życiodajnego płynu tak wielu mieszkańcom. 

Naukowcy twierdzą, że rozwiązali obydwie te zagadki za jednym zamachem, ponieważ są one ze sobą połączone. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 11 kwietnia 2019 o 18:04 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 czerwca 2019 o 17:06 przez e-wonsz
Europa przygotowuje się na nadejście czegoś strasznego. Ostatnim razem zmarło tysiące osób
Jeśli planujecie właśnie swoje wakacje - róbcie to mądrze i z głową. Miejcie też na uwadze pewne kwestie, które dość trudno przeoczyć ostatnimi czasy. Mamy tu na myśli oczywiście zabójczo (dosłownie) wysokie temperatury. Meteorolodzy przewidują, że w przyszłym tygodniu Europę nawiedzi prawdziwe piekło. Jeśli więc zamierzaliście wygrzewać się gdzieś w słońcu we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Portugalii - lepiej zmieńcie swoje plany. 

Ostatni raz, kiedy na Starym Kontynencie było tak gorąco, pamiętają tylko ludzie, którzy mają już co najmniej 20 lat na karku. Miało to bowiem miejsce w 2003 roku, a wiadomo, że świadome dzieciństwo zaczyna się dopiero po kilku latach życia. Wracając jednak do tematu - w 2003 roku temperatury osiągały tak ekstremalny poziom, że w samej Francji w krótkim czasie zmarło aż 15 000 osób. 

Właśnie wtedy słupki rtęci na południu kraju pokazywały aż 44,1*C. Przewiduje się, że Bramy Piekieł otworzą się ponownie i w ciągu najbliższych kilkunastu dni Europa znów zostanie nawiedzona przez ekstremalne upały. Najgorzej będzie właśnie we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Nasz kraj wciąż będzie stosunkowo chłodny, bo u nas termometry pokażą zaledwie 35*C na południu kraju. 

Jeśli więc chcecie wybrać się gdzieś na urlop, a wypada wam on akurat w przyszłym tygodniu, lepiej udajcie się gdzieś na daleką północ - może być nawet północ naszego kraju. Tam powinno być w miarę znośnie.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 18:06 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez MarcinZfejsa
Źródło: youtube
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez Defdef