Okulista podzielił się tymi zdjęciami, aby ostrzec przed spaniem w soczewkach kontaktowych
Podobno musimy coś powtarzać około 30 dni z rzędu, aby zaczął wyrabiać się u nas nawyk i dana czynność wchodziła nam już w krew. Oczywiście tyczy się to tylko rzeczy, które robimy poniekąd wbrew sobie, musimy się do tego zmuszać, czasem nie chce nam się tego robić, ale jednak wiemy, że jest to dla nas dobre, dlatego decydujemy się na odrobinę poświęcenia w imię wyższego dobra. 

Nieco inaczej sprawy zapewne mają się w przypadku rzeczy, które robimy z przyjemnością. Inaczej zapewne cała sprawa ma się w przypadku zrywania z danymi nawykami. Dużo łatwiej przestać coś robić, niż się zaczynało. 

Jako przykład można podać tutaj codzienne czynności, na które czasem jesteśmy zbyt zmęczeni, ale mimo wszystko trzeba to zrobić. Chodzi m.in. o wieczorny prysznic przed snem, umycie zębów, zmycie makijażu czy nawet wyjęcie soczewek kontaktowych na noc z oczu. Czasem najchętniej po prostu położylibyśmy się spać, bez robienia tego wszystkiego. 

Okazuje się, że nie tylko unikanie mycia zębów może przynieść nam bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Spanie w soczewkach kontaktowych również może przysporzyć nam sporo problemów. 

Jeden z okulistów opublikował w sieci nawet zdjęcia swojego pacjenta, aby przestrzec wszystkich przed podobnym zachowaniem. Mężczyzna nie wyjmował na noc swoich soczewek kontaktowych, co sprawiło, że później jego oczy wyglądały tak. 

Ostrzegamy! Na następnej stronie znajdują się zdjęcia, które możecie uznać za drastyczne. Wchodzicie więc na własną odpowiedzialność. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 03 maja 2019 o 19:05 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 czerwca 2019 o 17:06 przez e-wonsz
Europa przygotowuje się na nadejście czegoś strasznego. Ostatnim razem zmarło tysiące osób
Jeśli planujecie właśnie swoje wakacje - róbcie to mądrze i z głową. Miejcie też na uwadze pewne kwestie, które dość trudno przeoczyć ostatnimi czasy. Mamy tu na myśli oczywiście zabójczo (dosłownie) wysokie temperatury. Meteorolodzy przewidują, że w przyszłym tygodniu Europę nawiedzi prawdziwe piekło. Jeśli więc zamierzaliście wygrzewać się gdzieś w słońcu we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Portugalii - lepiej zmieńcie swoje plany. 

Ostatni raz, kiedy na Starym Kontynencie było tak gorąco, pamiętają tylko ludzie, którzy mają już co najmniej 20 lat na karku. Miało to bowiem miejsce w 2003 roku, a wiadomo, że świadome dzieciństwo zaczyna się dopiero po kilku latach życia. Wracając jednak do tematu - w 2003 roku temperatury osiągały tak ekstremalny poziom, że w samej Francji w krótkim czasie zmarło aż 15 000 osób. 

Właśnie wtedy słupki rtęci na południu kraju pokazywały aż 44,1*C. Przewiduje się, że Bramy Piekieł otworzą się ponownie i w ciągu najbliższych kilkunastu dni Europa znów zostanie nawiedzona przez ekstremalne upały. Najgorzej będzie właśnie we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Nasz kraj wciąż będzie stosunkowo chłodny, bo u nas termometry pokażą zaledwie 35*C na południu kraju. 

Jeśli więc chcecie wybrać się gdzieś na urlop, a wypada wam on akurat w przyszłym tygodniu, lepiej udajcie się gdzieś na daleką północ - może być nawet północ naszego kraju. Tam powinno być w miarę znośnie.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 18:06 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez MarcinZfejsa
Źródło: youtube
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez Defdef