Okulista podzielił się tymi zdjęciami, aby ostrzec przed spaniem w soczewkach kontaktowych
Podobno musimy coś powtarzać około 30 dni z rzędu, aby zaczął wyrabiać się u nas nawyk i dana czynność wchodziła nam już w krew. Oczywiście tyczy się to tylko rzeczy, które robimy poniekąd wbrew sobie, musimy się do tego zmuszać, czasem nie chce nam się tego robić, ale jednak wiemy, że jest to dla nas dobre, dlatego decydujemy się na odrobinę poświęcenia w imię wyższego dobra. 

Nieco inaczej sprawy zapewne mają się w przypadku rzeczy, które robimy z przyjemnością. Inaczej zapewne cała sprawa ma się w przypadku zrywania z danymi nawykami. Dużo łatwiej przestać coś robić, niż się zaczynało. 

Jako przykład można podać tutaj codzienne czynności, na które czasem jesteśmy zbyt zmęczeni, ale mimo wszystko trzeba to zrobić. Chodzi m.in. o wieczorny prysznic przed snem, umycie zębów, zmycie makijażu czy nawet wyjęcie soczewek kontaktowych na noc z oczu. Czasem najchętniej po prostu położylibyśmy się spać, bez robienia tego wszystkiego. 

Okazuje się, że nie tylko unikanie mycia zębów może przynieść nam bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Spanie w soczewkach kontaktowych również może przysporzyć nam sporo problemów. 

Jeden z okulistów opublikował w sieci nawet zdjęcia swojego pacjenta, aby przestrzec wszystkich przed podobnym zachowaniem. Mężczyzna nie wyjmował na noc swoich soczewek kontaktowych, co sprawiło, że później jego oczy wyglądały tak. 

Ostrzegamy! Na następnej stronie znajdują się zdjęcia, które możecie uznać za drastyczne. Wchodzicie więc na własną odpowiedzialność. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 03 maja 2019 o 19:05 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef