Okulista podzielił się tymi zdjęciami, aby ostrzec przed spaniem w soczewkach kontaktowych
Wpis został udostępniony na profilu Vita Eye Clinic i zaczyna się od cytatu: 

Zawsze śpię w soczewkach kontaktowych i nigdy nie miałem z tym problemu...

Dalej jest dość długi wpis opisujący pewien przypadek z zaprzyjaźnionego punktu. jego bohaterem jest pacjent, który nigdy nie zaprzątał sobie głowy zdejmowaniem soczewek kontaktowych na noc. Twierdził, że nie ma potrzeby marnowania czasu, a soczewki są miękkie, więc nic mu nie zaszkodzą. 

Tutaj właśnie się mylił. Powierzchnia pod soczewką może stać się siedliskiem bakterii pseudomonas, które żerują na tkance oka, co może doprowadzić nawet do trwałej ślepoty lub częściowej utraty wzroku. 

Bakterie w ciągu kilku dni są w stanie poważnie uszkodzić rogówkę oka, pozostawiając po sobie martwą tkankę, co skutkuje pojawieniem się martwicy. W tym przypadku, z którego pochodzą zdjęcia, pacjent leczony był silnymi antybiotykami i sterydami, dzięki czemu była jeszcze dla niego jakaś nadzieja. 

Okulista zwraca uwagę, że nie wolno spać w soczewkach kontaktowych. Konsekwencje w tym wypadku przewyższają znacznie korzyści. Zdejmowanie soczewek zajmuje kilka minut, a jeśli tego nie robimy, narażamy się na utratę wzroku. Nikt chyba nie chce zostać niewidomy na własne życzenie. 

Żeby nie doszło do nieporozumień! Wynikiem żerowania bakterii jest tylko martwica, widoczna na zdjęciach. Ta zielona maź to antybiotyki i sterydy, które były podawane pacjentowi. 

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 03 maja 2019 o 19:05 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef