Oto ile dokładnie powinna trwać idealna drzemka. Naukowcy nie mają wątpliwości
Drzemka jest dobra dla każdego z nas i nawet jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego małego rytuału, to dobrze włączyć go do listy rzeczy do zrobienia w dany dzień. O której godzinie jednak to robić? Jak wspominaliśmy wcześniej - nie ma reguły. Dla każdego może to być inna pora. Jedni lubią zdrzemnąć się w porze lunchu, inni wolą późniejsze godziny południowe, a jeszcze inni to już w ogóle popołudniu. 

Ile jednak powinna trwać taka drzemka? Naukowcy są co do tego zgodni: 20 minut to absolutne minimum, a maksymalnie powinna ona trwać 30 minut. Nie można jednak przesadzać, ponieważ nasz organizm potraktuje to, jak zwykły sen, a jeśli nie przejdziemy przez wszystkie fazy, to obudzimy się jeszcze bardziej zmęczeni niż wcześniej. 

Jeśli więc chcecie chwilę się przespać, to powinniście kłaść się na około 90 minut. Wtedy przebrniemy przez wszystkie fazy snu, dzięki czemu nie obudzimy się w jeszcze gorszym stanie. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 12 marca 2019 o 18:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 maja 2019 o 12:05 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 maja 2019 o 12:05 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 maja 2019 o 13:05 przez jatoja
Źródło: https://wyborcza24.pl/nadchodzi-fala-upalow-43-stopnie-w-czerwcu/?fbclid=IwAR2quDXcd6BGnu2jmbFZKU--NEbuGoB81_P619weuEXc2e-FvI35w068ZOU
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 24 maja 2019 o 14:05 przez jatoja
Oto dlaczego lekarze na sali operacyjnej noszą zielone fartuchy - ma to naprawdę ogromne znaczenie!
Nie wszyscy w swoim życiu mieli tę wątpliwą przyjemność przebywania w szpitalu. Jeszcze mniej osób miało wątpliwą przyjemność być tam operowanym. Jeśli również należycie do tego grona, to zawsze możecie posiłkować się wszelakimi filmami o lekarzach i przywołać w pamięci obraz ich fartuchów operacyjnych. 

Zwykle przed zabiegami obmywają oni swoje dłonie w charakterystyczny sposób, po czym zakładają na siebie zielone (lub rzadziej niebieskie) stroje ochronne. Wiele przedmiotów w sali operacyjnej utrzymanych jest w podobnym odcieniu. 

Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wybrano właśnie ten kolor? Dlaczego nie jest to na przykład biały, pomarańczowy czy czerwony? Odpowiedź na to pytanie na pewno was zaskoczy. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 maja 2019 o 15:05 przez e-wonsz