Oto ile dokładnie powinna trwać idealna drzemka. Naukowcy nie mają wątpliwości
Drzemka jest dobra dla każdego z nas i nawet jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego małego rytuału, to dobrze włączyć go do listy rzeczy do zrobienia w dany dzień. O której godzinie jednak to robić? Jak wspominaliśmy wcześniej - nie ma reguły. Dla każdego może to być inna pora. Jedni lubią zdrzemnąć się w porze lunchu, inni wolą późniejsze godziny południowe, a jeszcze inni to już w ogóle popołudniu. 

Ile jednak powinna trwać taka drzemka? Naukowcy są co do tego zgodni: 20 minut to absolutne minimum, a maksymalnie powinna ona trwać 30 minut. Nie można jednak przesadzać, ponieważ nasz organizm potraktuje to, jak zwykły sen, a jeśli nie przejdziemy przez wszystkie fazy, to obudzimy się jeszcze bardziej zmęczeni niż wcześniej. 

Jeśli więc chcecie chwilę się przespać, to powinniście kłaść się na około 90 minut. Wtedy przebrniemy przez wszystkie fazy snu, dzięki czemu nie obudzimy się w jeszcze gorszym stanie. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 12 marca 2019 o 18:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 marca 2019 o 01:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: popularne
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 24 marca 2019 o 17:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: papilot.pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 24 marca 2019 o 15:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: se.pl
Internauci znienawidzili ludzi ze zdjęcia za tę jedną, niewinną fotografię - o co poszło?
Chyba każdy mieszkaniec południowej części naszego kraju - choć na pewno nie tylko - był przynajmniej raz w Muzeum Auschwitz. Miejsce śmierci milionów osób, miejsce do którego należy podchodzić z szacunkiem, miejsce w którym powinniśmy zachować się w odpowiedni sposób. Wiele osób jednak o tym zapomina i rezultatem są takie właśnie zdarzenia, jakie ostatnio miały miejsce. Burza została wywołana przez tę - z pozoru niewinną - fotografię, którą widzicie powyżej. 

Parka zwiedzających balansune na torach, trzymając się za ręce z uśmiechami na twarzach. Iście sielska fotografia, która w innych okolicznościach byłaby bardzo urocza. Niestety nastrój psuje miejsce, w którym została ona zrobiona. Chodzi o tory, które zostały zbudowane w celu przyjmowania jeszcze większych transportów osób przeznaczonych na śmierć. Sam zarząd Muzeum zwrócił uwagę na problem. 

„Kiedy przyjeżdżasz do Auschwitz, pamiętaj, że jesteś w miejscu, w którym zginęło ponad milion osób. Szanuj ich pamięć. Są lepsze miejsca do zabawy w łapanie równowagi niż to, które symbolizuje wywózkę setek tysięcy ludzi na śmierć”

- można przeczytać na profilu Muzeum. 

W komentarzach padło wiele pytań, odnośnie dalszych planów zarządu obiektu. Niektórzy uważali, że powinno wprowadzić się zakaz fotografowania. Na profilu jednak uspokajano. Żadnego zakazu nie będzie. 

„Nie będzie zakazu fotografowania na terenie Auschwitz. Prosimy jednak gości, aby zachowywali się z szacunkiem, również podczas robienia zdjęć. Zobaczcie nasze konto na Instagramie, to zorientujecie się, jakie obrazy mogą najlepiej upamiętniać ofiary i uczyć trudnej historii Auschwitz”


 

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 marca 2019 o 19:03 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 marca 2019 o 16:03 przez e-wonsz