Apple zostało pozwane za brak aplikacji, która uruchamiałaby mechanizm blokowania iPhone’ów w trakcie jazdy samochodem
Julio Ceja z Kaliforni obarcza Apple winą za to, że telefony rozpraszają kierowców. Jego zdaniem fakt, że firma nie wprowadziła w iPhone'ach mechanizmu, który automatycznie blokowałby ich wszystkie funkcje podczas jazdy, świadczy o tym, że Apple stawia zyski ponad bezpieczeńśtwo klientów. Firma stanowczo sprzeciwia się wzięciu odpowiedzialności za nieostrożność kierowców. Co ciekawe, w wersji beta systemu iOS 11 pojawił się nawet tryb Do Not Disturb While Driving (nie przeszkadzać podczas jazdy). Zdaniem powoda to jednak za mało.
12 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 01 września 2017 o 15:09 przez lordvader
Źródło: macrumors.com

Komentarze

Zobacz również

Koszmarny finał podróży poślubnej. Małżonek nie żyje
To miała być przygoda życia. Dwudziestoparolatkowie z Izraela, Egael Tishman i Shif Fanken, wybrali się na podróż poślubną luksusowym statkiem wycieczkowym po Karaibach. W trakcie cumowania w Hondurasie zapragnęli skorzystać z atrakcji polegającej na zdjeździe trawersem linowym w malowniczym miejscu po środku dżungli. Tam doszło do tragedii. Dziewczyna z niewyjaśnionych przyczyn zaklinowała się na środku liny, a zjeżdżający za nią mąż z impetem w nią uderzył. Oboje w stanie ciężkim zostali przetransportowani do szpitala. Egael, który już w karetce miał problemy z oddychaniem, nie przeżył kolejnej nocy. W jego przypadku doszło do rozległego obrzęku mózgu. Shif została przetransportowana do USA, gdzie po operacji ratującej życie jej stan został określony jako stabilny. Organizatorzy zjazdu na linie twierdzą, że do wypadku doszło ze względu na niedostosowanie się do zaleceń bezpieczeństwa. Rosnąca popularność tzw. zipline sprawia, że liczba wypadków z nią związanych wzrasta lawinowo. Ze szczególną rezerwą należy podchodzić do tego typu obarczonej ryzykiem rozrywki, przebywając na wakacjach poza Unią Europejską. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 11 lipca 2018 o 09:07 przez kwiatlotosu
Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5933535/Newlywed-husband-killed-wife-injured-collided-zipline.html
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 marca 2018 o 11:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: Huddersfield News
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 marca 2018 o 15:03 przez lordvader
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 stycznia 2018 o 20:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.wykop.pl
Powstał najmniejszy telefon świata. Możecie go kupić już za ok. 150 zł
Dla tych, których denerwuje fakt, że telefony są coraz większe i trudno je obsługiwać jedną ręką, firma Zanco stworzyła uroczy telefonik, Tiny t1. W tym momencie to najmniejszy funkcjonalny telefon komórkowy na świecie. Co prawda nie posiada dostępu do internetu, aparatu fotograficznego, odtwarzacza MP3 ani kolorowego wyświetlacza, ale jeśli nie zależy wam na gadżetach, to może docenicie fakt, że jest wielkości kciuka i waży mniej niż moneta. Poza tym spełnia najważniejsze funkcje, czyli pozwala dzwonić i wysyłać SMSy. Już w ciągu swoich pierwszych 10 dni na rynku, Tiny t1 zyskał wielu fanów. Okazało się, że mimo braku "bajerów", telefon wzbudza ogromne zainteresowanie. Być może tym, czym zachęca najbardziej, jest niewygórowana cena. Już za 35 funtów dostaniecie telefon, ładowarkę USB, instrukcję i kartę gwarancyjną. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 05 stycznia 2018 o 11:01 przez lordvader
Źródło: kickstarter.com