Oto najbardziej leniwe kraje na całym świecie - czy znajduje się tam Polska?
Fizyczna aktywność. Ostatnimi czasy nie jest z nią najlepiej chyba u większości obywateli krajów rozwiniętych. Jeśli nie musicie pracować na roli, wasze zajęcie polega na siedzeniu na czterech literach przez większość dnia i klepaniu na klawiaturze komputera, a do pracy jeździcie samochodem, to nie oszukujmy się - na pewno niewiele się ruszacie. Kilogramów przybywa, wy obiecujecie sobie, że na pewno coś zaczniecie z tym robić (dieta, siłownia), jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. 

Pewnie sporo osób tak właśnie ma. Nie ma zresztą co się dziwić. Nasz poziom życia jest coraz wyższy, stać nas na coraz więcej, a więc dlaczego mielibyśmy sobie odmówić pizzy o godzinie 23 zaraz przed snem? Po co mamy wylewać poty na siłowni, skoro i tak nikt nie ogląda naszego ciała bez koszulki przez zdecydowanie większą częśc czasu.

Jednak Światowa Organizacja Zdrowia przejmuje się takimi rzeczami, a więc postanowili oni przeprowadzić naprawdę duże badanie. Wzięło w nim udział aż 1,9 mln osób ze 168 krajów na całym świecie. Wyniki jasno pokazały, gdzie żyją najbardziej leniwi ludzie, a gdzie żyją ci najbardziej aktywni. Chcecie sie przekonać, które kraje znalazły się na liście i czy jesteśmy wśród nich? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 14 września 2018 o 21:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.iflscience.com/health-and-medicine/these-are-the-laziest-countries-in-the-world-according-to-the-who/

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram