Człowiek
Oto najlepszy i udowodniony naukowo sposób na przekonanie „anty-szczepionkowców”, że szczepienia nie są takie złe

W 2015 roku naukowcy przeprowadzili pewne bardzo ciekawe badania. Brała w nich udział niewielka grupa ludzi, która została następnie podzielona na trzy mniejsze grupy. W tym miejscu warto również wspomnieć, że wszyscy ochotnicy biorący udział w eksperymencie, byli zatwardziałymi anty-szczepionkowcami.

W całym przedsięwzięciu chodziło o próbę przekonania ich do tego, że szczepionki wcale nie są takie złe, jak im się może wydawać. 

Ochotnikom należącym do pierwszej grupy przedstawiono twarde naukowe dowody, podparte wieloletnimi badaniami i obserwacjami, z których jasno wynikało, że szczepionki są bezpieczne. Drugiej grupie zaprezentowano artykuł dotyczący karmienia ptaków - nie miał on nic wspólnego z tematem, ponieważ druga grupa była grupą kontrolną. Uczestnikom z grupy trzeciej pokazano zdjęcia osób cierpiących na te choroby, którym obecnie stosowane szczepionki zapobiegają oraz tych, z którymi udało nam się już poradzić również dzięki szczepieniom. 


Dodano 27 grudnia 2017 o 16:12 przez Bartek Faryna źródło: http://www.sciencealert.com/here-s-the-one-thing-that-will-change-anti-vaxxers-minds-according-to-science

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728