Ratunek dla mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem. Trwają badania nad lekiem, który to powstrzyma
Obecnie ponad 200 mężczyzn testuje lek o tajemniczej nazwie cligosiban. Działa on w ten sposób, że blokuje oksytocynę przed łączeniem się z komórkami w ciele, dzięki czemu mężczyzna jest w stanie opóźnić nieco swój orgazm. 

Skuteczność leku została udowodniona już w trakcie poprzedniego, mniejszego badania, w którym wzięło udział 88 mężczyzn. Zostali podzieleni na grupy - jedna z nich przyjmowała placebo, a druga prawdziwy lek każdego dnia. U grupy przyjmującej lek, długość stosunku uległa wydłużeniu aż czterokrotnie. W przypadku mężczyzn przyjmujących placebo, stosunek wydłużał się zaledwie dwukrotnie. 

Wygląda więc na to, że lek działa, a naukowcy mają zamiar jeszcze bardziej go udoskonalić. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to być może trafi on niebawem do sprzedaży. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 07 lutego 2019 o 16:02 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram