Technologia
Robił zdjęcia nieznajomym w metrze, aby później odszukać ich w sieci. Wyniki eksperymentu przerażają

W projekcie zatytułowanym „Your face is big data” Egor Tsvetkov – student Rodchenko Art School – zdecydował się przekonać o czymś, co nurtowało go od dawna. Na początku zebrał więc kolekcję zdjęć 100 różnych osób, których sfotografował z ukrycia w metrze.

Następnie użył on aplikacji do rozpoznawania twarzy – FindFace – aby wytropić ich wszystkich na rosyjskim portalu społecznościowym VK.

Rezultat? 60-70% trafionych wyników. Większość namierzonych osób była w wieku od 18 do 35 lat. Twórca projektu twierdzi, że znacznie ciężej było namierzyć osoby starsze. Oczywiście na tym się nie skończyło. Tsvetkov chciał także przekonać się, jak wiele informacji na temat danej osoby będzie w stanie zgromadzić. Okazało się, że całkiem sporo. Biorąc szczególnie pod uwagę fakt, że każdą z tych osób widział na żywo zaledwie przez kilka minut i z nikim nie zamienił ani słowa.

Celem całego projektu było pokazanie, jak dzisiejsza technologia – albo raczej korzystanie z niej – uniemożliwia zachowanie prywatności. Zdaniem Egora w takich barwach maluje się nasza przyszłość. Czy się komuś to podoba czy też nie, Tsvetkov ma sporo racji, co zresztą udowodnił.


Dodano 08 lutego 2018 o 20:02 przez Bartek Faryna źródło: https://birdinflight.com/ru/vdohnovenie/fotoproect/06042016-face-big-data.html

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728