Technologia
Rosjanie budują najpotężniejszą broń jądrową na świecie
Dziennikarze z Huffington Post dotarli do raportu dotyczącego „przeglądu sił jądrowych” na świecie, który został sporządzony przez administrację prezydenta Donalda Trumpa. Ocenia on rolę broni jądrowej w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom USA w ciągu najbliższych 5 - 10 lat.
W jego treści można natknąć się jednak na jedną ciekawą informację. Raport potwierdza to, że Rosja pracuje nad budową „Kanionu”

Pierwsze doniesienia dotyczące broni pochodzą jeszcze z 2015 roku. Dla rządu USA potwierdzenie było więc jedynie formalnością, ponieważ już od jakiegoś czasu zdawali sobie sprawę z tego, że Rosja pracuje nad podobnym projektem. Czym jest jednak Kanyon? 

Okazuje się, że jest to broń, jakiej świat jeszcze nie widział. Być może was zaskoczymy, ale tym razem nie jest to żadna bomba atomowa czy też rakieta lecz torpeda. Jej równoważnik trotylowy wynosi aż 100 megaton. Jest więc aż dwukrotnie silniejsza od okrytej złą sławą Car bomby. 

Kanyon posiada również ogromny zasięg. Jest ona w stanie pokonać odległość aż 10 000 km. Jej ograniczenia polegają jednak na tym, że może poruszać się tylko pod wodą. Wyliczenia pokazują, że jeśli torpeda zostałby wystrzelony w Nowy Jork, to w samej chwili wybuchu zginęłoby 8 milionów osób, a później jeszcze dodatkowe 6,6 mln. Straty byłyby więc ogromne. Warto również wspomnieć, że sam wybuch wywołałby powstanie ogromnej fali tsunami, która narobiłaby dodatkowych szkód, które ciężko przewidzieć. Miejsce katastrofy mogłoby nie nadawać się do zamieszkania nawet przez 100 lat, jeśli głowica zawierałaby izotop Kobalt-60, czego sam raport tego nie wyklucza. 


Kanyon posiada również jeszcze jedno poważne ograniczenie - jest strasznie wolna. Na pełnym morzu porusza się z prędkością wynoszącą „zaledwie” 180 km/h. Wystrzelona z Kronsztad - jednego z rosyjskich portów morskich - dotarłaby do Nowego Jorku dopiero po 36 godzinach. Atak nie mógłby więc być całkowitym zaskoczeniem. 

Dlaczego jednak torpeda, a nie rakieta, która przecież byłaby bardziej wszechstronna? Okazuje się, że wszystko ma na celu ominięcie dobrze rozwiniętego systemu obrony antyrakietowej USA. 

Jeśli chcecie się przekonać, jakie byłyby skutki wybuchu bomby atomowej, której równoważnik trotylowy wynosiłby zaledwie 15 kiloton, w waszym miejscu zamieszkania, to zapraszamy was do przeprowadzenia odpowiedniej symulacji, która zaspokoi wasz głód wiedzy. 

Dodano 01 lutego 2018 o 15:02 przez Bartek Faryna źródło: https://futurism.com/us-report-confirms-russia-developing-worlds-most-powerful-nuclear-weapon/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728