Skąd bierze się charakterystyczny „zapach deszczu”, który możemy wyczuć w powietrzu po ulewie? Odpowiedź może was obrzydzić
Czyż jest coś cudowniejszego niż ciepły letni deszcz po długotrwałych upałach? Orzeźwiający, obmywający wszystko dookoła, zmywający zastygły brud i odświeżający. Czy potraficie wyobrazić sobie coś lepszego? Pewnie potraficie, jednak nie zmienia to faktu, że taki deszcz to coś naprawdę cudownego. 

A jeszcze bardziej cudowny jest towarzyszący temu zapach, który można wyczuć już po tym, jak spadną pierwsze krople. Na pewno mieliście niejednokrotnie okazję poczuć coś podobnego. Tą charakterystyczną woń ciężko opisać słowami i ciężko porównać do czegoś innego. Kiedy jednak ją poczujemy, już po kilku sekundach wiemy czym ona jest.

Czy jednak zastanawialiście się kiedyś skąd się to bierze? Czy to deszcz tak pachnie? Otóż nie, a sama odpowiedź na to pytanie może wprawić was w obrzydzenie. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 10 września 2018 o 20:09 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram