Słodkie ropuchy jadące na grzbiecie pytona są hitem w internecie. Za tym wideo kryje się jednak odrażająca prawda
Paul Mock, farmer z północnej części Australii (okolic miasta Kununurra) pewnego dnia natknął się na nietypowy widok. Zobaczył pytona sunącego przez zarośla, a na jego grzbiecie... kilka płazów. Ropuchy najwidoczniej złapały okazję i chciały przejechać się na wężu - tak przynajmniej pomyślała większość internautów, która obejrzała nagranie (a było ich całkiem sporo, ponieważ film zdobył niesamowitą popularność w sieci). Niestety fakty są nieco inne. 

Film przedstawia bowiem niesamowicie napalone ropuchy z gatunku Rhinella marina. One wcale nie jadą na wężu, a starają się z nim kopulować. Płazy te znane są ze swojego strasznego zachowania. Próby kopulacji podejmowane są jednak nie tylko z wężami - ropuchy próbują spółkować z żabami, jaszczurkami i wszystkim co się rusza i nie stanowi dużego zagrożenia. Bywały przypadki, że samce ropuchy aga próbowały kopulować nawet ze zgniłymi owocami. 
 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 09 stycznia 2019 o 21:01 przez e-wonsz
Źródło: https://www.iflscience.com/plants-and-animals/that-viral-video-of-toads-hitchhiking-on-a-friendly-python-is-actually-pure-filth/

Komentarze

Zobacz również

Wszyscy robią was w konia! Blue Monday to jedna wielka ściema
Właśnie mija najbardziej depresyjny dzień w roku, powszechnie zwany „Blue monday”. Według definicji przypada on na trzeci poniedziałek stycznia - czyli w roku 2019 wypadło na dzień 21 stycznia. Do roku 2011 był to ostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia, więc daty czasem się nie zgadzały. W tym roku jednak nie robiłoby to nawet większej różnicy. 

Blue monday to najbardziej depresyjny dzień w całym roku. Pomysłodawcą teorii był Cliff Arnal, psycholog i były współpracownik Uniwersytetu w Cardiff. Data została wyznaczona na podstawie skomplikowanego który został stworzony przez psychologa. Zawierały się w nim czynniki meteorologiczne, ekonomiczne oraz psychologiczne. 

Dziś na Facebooku na pewno natknęliście się na wiele wpisów dotyczących właśnie „niebieskiego poniedziałku” (dosłowne tłumaczenie). Wielu z was pewnie nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że zostaliście oszukani. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 20:01 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 12:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: se.pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 10:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: fakt.pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 10:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: rmf.fm
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 stycznia 2019 o 21:01 przez jatoja