Słuchawki AirPods od Apple są niebezpieczne dla ludzi - naukowcy ostrzegają!
250 ekspertów z 40 różnych krajów niemal jednogłośnie stwierdziło, że używanie AirPodsów może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia ludzi. Chodzi o tzw. promieniowanie niejonizujące elektromagnetyczne (EMF). 

Jest to rodzaj promieniowania emitowanego przez większość bezprzewodowych urządzeń. Oczywiście mamy z nim do czynienia już od dawna, jednak dopiero teraz wymyślono coś tak popularnego, co każdy człowiek wsadza sobie głęboko do ucha. Jest to źródło promieniowania EMF znajdujące się niebezpiecznie blisko ludzkiego mózgu. 

EMF wpływa na ludzki organizm w sposób, który na pewno nie jest dla nas dobry. Oczywiście nie wszyscy naukowcy zgadzają się w tej kwestii. Tak naprawdę przeprowadzono już bardzo wiele badań, których celem było udowodnienie, że EMF nie ma negatywnego wpływu na ludzi. 

Sprawa jest dość poważna. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że zainteresowały się nią takie organizacje, jak WHO czy ONZ. Ich zdaniem należy przeprowadzić znacznie więcej badań w tej kwestii, aby ostatecznie udowodnić, czy tego typu promieniowanie stanowi dla użytkownika poważne zagrożenie. 

Jest nawet całe grono ekspertów, którzy uważają, że tego typu promieniowanie jest rakotwórcze i należy na nie uważać. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 marca 2019 o 19:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W Polsce wprowadzona zostanie kaucja za plastikowe butelki - wiemy ile dokładnie wyniesie
Jeśli byliście kiedyś w jednym z zachodnich krajów - jak na przykład w Niemczech - to pewnie rzuciło wam się w oczy kilka rzeczy. Przede wszystkim wielkie wiatraki, które rozciągają się często po sam horyzont, niesamowite autostrady ciągnące się przez cały kraj oraz dodatkowa kaucja w sklepach, której nie uświadczymy w Polsce. Mowa oczywiście o kaucji na szklane, plastikowe oraz metalowe pojemniki na napoje. 

Musimy tam dodatkowo dopłacać do wszystkich napojów, jakie znajdują się w puszce, szklanej butelce lub plastikowej butelce. kaucja ta wcale nie jest taka droga i można ją łatwo odzyskać. Wystarczy tylko oddawać pojemniki do odpowiednich automatów w sklepach. W ten sposób otrzymujemy specjalne bony zakupowe do zrealizowania w sklepie, w którym oddaliśmy puste butelki. 

Okazuje się, że nasz własny rząd również planuje wprowadzenie podobnego rozwiązania. Dotyczyło będzie ono jednak tylko butelek plastikowych typu PET. Wiadomo nawet, ile dokładnie wynosiła będzie kaucja, którą przyjdzie nam zapłacić i w jaki sposób będzie to regulowane. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 16:05 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 19:05 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 16:05 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 14:05 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 11:05 przez Defdef