Słuchawki AirPods od Apple są niebezpieczne dla ludzi - naukowcy ostrzegają!
250 ekspertów z 40 różnych krajów niemal jednogłośnie stwierdziło, że używanie AirPodsów może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia ludzi. Chodzi o tzw. promieniowanie niejonizujące elektromagnetyczne (EMF). 

Jest to rodzaj promieniowania emitowanego przez większość bezprzewodowych urządzeń. Oczywiście mamy z nim do czynienia już od dawna, jednak dopiero teraz wymyślono coś tak popularnego, co każdy człowiek wsadza sobie głęboko do ucha. Jest to źródło promieniowania EMF znajdujące się niebezpiecznie blisko ludzkiego mózgu. 

EMF wpływa na ludzki organizm w sposób, który na pewno nie jest dla nas dobry. Oczywiście nie wszyscy naukowcy zgadzają się w tej kwestii. Tak naprawdę przeprowadzono już bardzo wiele badań, których celem było udowodnienie, że EMF nie ma negatywnego wpływu na ludzi. 

Sprawa jest dość poważna. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że zainteresowały się nią takie organizacje, jak WHO czy ONZ. Ich zdaniem należy przeprowadzić znacznie więcej badań w tej kwestii, aby ostatecznie udowodnić, czy tego typu promieniowanie stanowi dla użytkownika poważne zagrożenie. 

Jest nawet całe grono ekspertów, którzy uważają, że tego typu promieniowanie jest rakotwórcze i należy na nie uważać. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 marca 2019 o 19:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 marca 2019 o 01:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: popularne
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 24 marca 2019 o 17:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: papilot.pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 24 marca 2019 o 15:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: se.pl
Internauci znienawidzili ludzi ze zdjęcia za tę jedną, niewinną fotografię - o co poszło?
Chyba każdy mieszkaniec południowej części naszego kraju - choć na pewno nie tylko - był przynajmniej raz w Muzeum Auschwitz. Miejsce śmierci milionów osób, miejsce do którego należy podchodzić z szacunkiem, miejsce w którym powinniśmy zachować się w odpowiedni sposób. Wiele osób jednak o tym zapomina i rezultatem są takie właśnie zdarzenia, jakie ostatnio miały miejsce. Burza została wywołana przez tę - z pozoru niewinną - fotografię, którą widzicie powyżej. 

Parka zwiedzających balansune na torach, trzymając się za ręce z uśmiechami na twarzach. Iście sielska fotografia, która w innych okolicznościach byłaby bardzo urocza. Niestety nastrój psuje miejsce, w którym została ona zrobiona. Chodzi o tory, które zostały zbudowane w celu przyjmowania jeszcze większych transportów osób przeznaczonych na śmierć. Sam zarząd Muzeum zwrócił uwagę na problem. 

„Kiedy przyjeżdżasz do Auschwitz, pamiętaj, że jesteś w miejscu, w którym zginęło ponad milion osób. Szanuj ich pamięć. Są lepsze miejsca do zabawy w łapanie równowagi niż to, które symbolizuje wywózkę setek tysięcy ludzi na śmierć”

- można przeczytać na profilu Muzeum. 

W komentarzach padło wiele pytań, odnośnie dalszych planów zarządu obiektu. Niektórzy uważali, że powinno wprowadzić się zakaz fotografowania. Na profilu jednak uspokajano. Żadnego zakazu nie będzie. 

„Nie będzie zakazu fotografowania na terenie Auschwitz. Prosimy jednak gości, aby zachowywali się z szacunkiem, również podczas robienia zdjęć. Zobaczcie nasze konto na Instagramie, to zorientujecie się, jakie obrazy mogą najlepiej upamiętniać ofiary i uczyć trudnej historii Auschwitz”


 

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 marca 2019 o 19:03 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 marca 2019 o 16:03 przez e-wonsz