Stephen Hawking nie żyje. Naukowiec zmarł w wieku 76 lat
Postać Stephena Hawkinga jest wam na pewno bardzo dobrze znana. Był nie tylko jednym z najbardziej znanych i lubianych fizyków teoretyków na świecie, lecz również współtwórcą twierdzenia dotyczącego istnienia osobliwości w ramach ogólnej teorii względności oraz teoretycznego dowodu na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie. Hawking jest również autorem bestsellera zatytułowanego „Krótka historia czasu”

Naukowiec od wielu lat cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne i był częściowo sparaliżowany. Dzielnie walczył z chorobą i nie dawał się jej pokonać. Musiał poruszać się na wózku i porozumiewać się za pomocą specjalnego komputera. Nie przeszkadzało mu to jednak w pracy. Hawking był zaangażowany w wiele projektów i aktywnie działał w środowisku naukowym. 

O śmierci astrofizyka poinformowali jego najbliżsi w oświadczeniu prasowym opublikowanym przez agencję Press Association.

Jesteśmy pogrążeni w głębokim smutku śmiercią naszego uwielbianego ojca. Był wielkim uczonym i niezwykłym człowiekiem, którego spuścizna przetrwa wiele lat.

Dzisiaj cały świat nauki stracił wielkiego i ważnego człowieka, któremu tak wiele zawdzięczał. 

14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 14 marca 2018 o 09:03 przez Bartek Faryna źródło: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/stephen-hawking-zmarl-w-wieku-76-lat/bfqjnsq

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728