Szokująca wypowiedź Dalai Lamy: „Europa należy do Europejczyków!”
Dalai Lama - przywódca duchowy buddystów mieszkającyw Tybecie. Ostatnio mężczyzna zrobił sobie małą trasę po całym świecie, odwiedzając ważne uroczystości, uczestnicząc w konferencjach prasowych oraz odpowiadając na zadane mu pytania. Wiele słów, które padły z jego ust, zaszokowały wszystkich zebranych. W kilku kwestiach nikt nie spodziewał się, że Dalai Lama zajmie właśnie takie stanowisko. 

Najwięcej kontrowersji pojawiło się w związku z imigrantami przyjmowanymi przez europejskie kraje. Na konferencji prasowej w Malmö (Szwecja) Dalai Lama powiedział: 

„Przyjmij ich, pomagaj im, edukuj ich. Jednak ostatecznie oni powinni rozwijać swój własny kraj”

Wypowiedź dotyczyła oczywiście uchodźców m.in. z Syrii. Zdaniem Dalai Lamy nie jest to ważne, skąd ktoś przybył do Europy - czy jest to Syria, Libia czy nawet Afganistan. Kontynuując swoją wypowiedź przywódca duchowy dodał: 

„Myślę, że Europa należy do Europejczyków”

Jego zdaniem pomoc jest potrzebna i ważna, jednak mieszkańcy danego kraju powinni w końcu wrócić do siebie i pomagać w odbudowie tego, co zostało zniszczone. Niemcy nigdy nie zmienią się w arabski kraj, ponieważ Niemcy należą do Niemców, podobnie jak cała Europa do Europejczyków. 

Podobne słowa padły w Szwajcarii w trakcie obchodów 50-tej rocznicy powstania Tybetańskiego Instytutu Rikon. Niestety wiele osób jest zdania, że Dalai Lama nie powinien tak twierdzić, że Buddyzm to religia pokoju i pomocy, a my winni jesteśmy jej udzielić i udzielać jeszcze przez bardzo długi czas. Właśnie dla nich szczególnie takie stanowisko przywódcy duchowego jest wielkim rozczarowaniem. 

 

15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 13 września 2018 o 19:09 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram