Ta dziewczyna od 10 lat nie myła zębów, a jej uśmiech powala. Jej zdaniem wystarczy robić coś innego
Bohaterką naszego dzisiejszego wpisu jest Alice Kidd. 23-latka mieszkająca w Anglii. Jak sama twierdzi, od ponad 10 lat nie miała w swoich ustach pasty oraz szczoteczki do zębów, a wszystko zaczęło się od aparatu dentystycznego. 

Wtedy właśnie musiała bardzo dokładnie szczotkować swoje zęby i dbać o ich dobrą kondycję. Kiedy jednak w końcu go zdjęła, postanowiła się zbuntować i od tamtej pory nie umyła zębów ani razu. Sama twierdzi, że odwiedza dentystę tylko raz w roku, a i tak jedyny zabieg, jaki przechodzi w gabinecie, to usunięcie kamienia. 

Nie mówi swojemu dentyście o tym, że nie myje zębów. Ten jednak nie uważa, aby z higieną jej jamy ustnej było coś nie tak. Alice uważa, że gdyby zaszła taka potrzeba, to znów zaprzyjaźniłaby się ze szczoteczką oraz pastą. Jak jednak robi to, że jej zęby są takie zdrowe? 

Nie stosuje żadnych używek (alkohol, kawa, papierosy), nie je owoców, pije tylko wodę i ogólnie przyjmuje bardzo mało cukru. Odżywia się bardzo zdrowo i uważa na to, co wkłada do swoich ust. Wygląda na to, że u niej to się sprawdza. 

Jednak nie polecamy podobnej strategii działania. Zdrowe odżywianie, jak najbardziej! Jednak rezygnacja ze szczotkowania zębów może przynieść więcej złego niż dobrego. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 09 kwietnia 2019 o 19:04 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 kwietnia 2019 o 23:04 przez Defdef
Oto co dzieje się z twoim ciałem, jeśli wypijesz kawę zaraz po przebudzeniu
Picie kawy w zachodnim społeczeństwie jest bardzo modne. Jest to ogólnodostępna używka, którą można byłoby nazwać nawet narkotykiem, ponieważ bardzo dobrze wpisuje się w definicję. Spożywanie kawy jest oczywiście społecznie akceptowalne, a nawet często jest wręcz pożądane. 

Ludzie pijący kawę zwykle kojarzą się z osobami aktywnymi, odnoszącymi sukces, wiecznie zajętymi i takimi, którym nigdy nie wystarcza doby na załatwienie wszystkich spraw. 

Tacy ludzie najczęściej zaczynają swój dzień od filiżanki czarnego płynu, a do tego zjadają małego tosta i czytają najnowszy numer dziennika ekonomicznego. 

Czy jednak aby na pewno jest to dobry pomysł na rozpoczęcie dnia? Nie mówię już tutaj nawet o dzienniku ekonomicznym czy o toście - chodzi oczywiście o filiżankę kawy. Okazuje się, że nie do końca. Dlaczego jednak kawa z samego rana nie jest dla nas taka dobra? 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 kwietnia 2019 o 21:04 przez e-wonsz
Nałogowo obgryzasz paznokcie? Wiąże się to z posiadaniem pewnej specyficznej cechy
Nie od dzisiaj wiadomo, że obgryzanie paznokci nie jest dla człowieka niczym dobry. Zasadniczo ma ono zdecydowanie więcej wad niż zalet i postrzegane jest na ogół, jako cecha bardzo negatywna. Obgryzanie paznokci bowiem nie tylko sprawia, że nasze dłonie wyglądają źle. Dodatkowo niszczymy sobie zęby, a sama czynność, jaką jest trzymanie własnych palców przy ustach, nie należy do takich, którymi dobrze chwalić się w towarzystwie. 

Kolejną ważną kwestią są bakterie, które cały czas dostarczamy w okolice swoich ust oraz do wnętrza jamy ustnej. To właśnie z ich winy w ustach mogą często pojawiać się różnego rodzaju infekcje lub nawet może dojść do zatrucia pokarmowego. 

Jakie są jednak pozytywne cechy tego, że obgryzamy paznokcie? Nie ma ich zbyt wiele. Jedyna, jaka przychodzi do głowy to zawsze krótkie paznokcie bez potrzeby ich obcinania. 

Okazuje się jednak, że obgryzanie paznokci to nie tylko oznaka zakłopotania czy zdenerwowania. Zdaniem naukowców może z tym wiązać się pewna cecha, którą „obgryzacze” prawdopodobnie posiadają. O czym konkretnie mowa? 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 kwietnia 2019 o 21:04 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 kwietnia 2019 o 16:04 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 kwietnia 2019 o 14:04 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram