Tak to jest znajdować się w płonącym samolocie - pasażer nagrał film ze środku samolotu podczas tragedii
Cały świat żyje wczorajszym awaryjnym lądowaniem samolotu Suchoj Superjet 100 na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie. Do zdarzenia doszło krótko po starcie maszyny, która docelowo miała udać się w kierunku Murmańska. Niestety „problemy techniczne” uniemożliwiły dalszą podróż i samolot musiał szybko wylądować. Miało to miejsce około godziny 18 czasu lokalnego (a więc w okolicach godz. 17 naszego czasu). 

Maszyna niemal natychmiast stanęła w płomieniach. Całe zdarzenie uchwycono na wielu filmach i zdjęciach, na których dobrze widać rozmiar tragedii, jaka rozgrywała się na pokładzie maszyny. Ogień bardzo szybko dostał się do środka, przez co zginęło aż 41 z 78 znajdujących się na pokładzie osób. 

Lokalne media udostępniły film, który zarejestrował jeden z pasażerów tragicznego lotu. Słychać krzyki, widać całkowity bezład i panikę. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić, ponieważ mało kto jest w stanie zachować zimną krew w podobnych okolicznościach. 

Działanie lotniska zostało całkowicie zawieszone, a po czasie uruchomiono tylko pewną jego część. na samym początku trudno było zliczyć ofiary katastrofy, ponieważ po wyjściu z maszyny wszyscy pasażerowie rozbiegli się na różne strony - buli po prostu w wielkim szoku. 
Suchoj Superjet 100 to pierwszy wyprodukowany w Rosji samolot po rozpadzie ZSRR. Według raportu z fabryki wyszło łącznie 186 takich maszyn, z czego duża część wciąż jest na chodzi i przewozi ludzi na różnych trasach. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru, sprawę cały czas badają eksperci. 
 
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 06 maja 2019 o 18:05 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 czerwca 2019 o 17:06 przez e-wonsz
Europa przygotowuje się na nadejście czegoś strasznego. Ostatnim razem zmarło tysiące osób
Jeśli planujecie właśnie swoje wakacje - róbcie to mądrze i z głową. Miejcie też na uwadze pewne kwestie, które dość trudno przeoczyć ostatnimi czasy. Mamy tu na myśli oczywiście zabójczo (dosłownie) wysokie temperatury. Meteorolodzy przewidują, że w przyszłym tygodniu Europę nawiedzi prawdziwe piekło. Jeśli więc zamierzaliście wygrzewać się gdzieś w słońcu we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Portugalii - lepiej zmieńcie swoje plany. 

Ostatni raz, kiedy na Starym Kontynencie było tak gorąco, pamiętają tylko ludzie, którzy mają już co najmniej 20 lat na karku. Miało to bowiem miejsce w 2003 roku, a wiadomo, że świadome dzieciństwo zaczyna się dopiero po kilku latach życia. Wracając jednak do tematu - w 2003 roku temperatury osiągały tak ekstremalny poziom, że w samej Francji w krótkim czasie zmarło aż 15 000 osób. 

Właśnie wtedy słupki rtęci na południu kraju pokazywały aż 44,1*C. Przewiduje się, że Bramy Piekieł otworzą się ponownie i w ciągu najbliższych kilkunastu dni Europa znów zostanie nawiedzona przez ekstremalne upały. Najgorzej będzie właśnie we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Nasz kraj wciąż będzie stosunkowo chłodny, bo u nas termometry pokażą zaledwie 35*C na południu kraju. 

Jeśli więc chcecie wybrać się gdzieś na urlop, a wypada wam on akurat w przyszłym tygodniu, lepiej udajcie się gdzieś na daleką północ - może być nawet północ naszego kraju. Tam powinno być w miarę znośnie.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 18:06 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez MarcinZfejsa
Źródło: youtube
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez Defdef