Tak to jest znajdować się w płonącym samolocie - pasażer nagrał film ze środku samolotu podczas tragedii
Cały świat żyje wczorajszym awaryjnym lądowaniem samolotu Suchoj Superjet 100 na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie. Do zdarzenia doszło krótko po starcie maszyny, która docelowo miała udać się w kierunku Murmańska. Niestety „problemy techniczne” uniemożliwiły dalszą podróż i samolot musiał szybko wylądować. Miało to miejsce około godziny 18 czasu lokalnego (a więc w okolicach godz. 17 naszego czasu). 

Maszyna niemal natychmiast stanęła w płomieniach. Całe zdarzenie uchwycono na wielu filmach i zdjęciach, na których dobrze widać rozmiar tragedii, jaka rozgrywała się na pokładzie maszyny. Ogień bardzo szybko dostał się do środka, przez co zginęło aż 41 z 78 znajdujących się na pokładzie osób. 

Lokalne media udostępniły film, który zarejestrował jeden z pasażerów tragicznego lotu. Słychać krzyki, widać całkowity bezład i panikę. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić, ponieważ mało kto jest w stanie zachować zimną krew w podobnych okolicznościach. 

Działanie lotniska zostało całkowicie zawieszone, a po czasie uruchomiono tylko pewną jego część. na samym początku trudno było zliczyć ofiary katastrofy, ponieważ po wyjściu z maszyny wszyscy pasażerowie rozbiegli się na różne strony - buli po prostu w wielkim szoku. 
Suchoj Superjet 100 to pierwszy wyprodukowany w Rosji samolot po rozpadzie ZSRR. Według raportu z fabryki wyszło łącznie 186 takich maszyn, z czego duża część wciąż jest na chodzi i przewozi ludzi na różnych trasach. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru, sprawę cały czas badają eksperci. 
 
9 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 06 maja 2019 o 18:05 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef