Tak wyglądał pogrzeb 5 letniego Dawidka. Chłopiec zostanie pochowany w Kazachstanie.

We wtorek 30 lipca w cerkwi na warszawskiej Pradze odbyło się ostatnie pożegnanie Dawidka Żukowskiego (+5 l.), który 10 lipca został zamordowany przez własnego ojca. To była kameralna uroczystość. Wzięli w niej udział jedynie najbliżsi chłopca oraz przyjaciele jego mamy.

Uroczystości rozpoczęły się tuż po godz. 10 w cerkwi metropolitalnej Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie. Przybyło na nie jedynie kilkadziesiąt najbliższych osób, by ostatni raz pożegnać się z chłopcem i pomodlić się za jego duszę. Po zakończonej liturgii przed soborem metropolitarnym na moment czas się zatrzymał. Żałobnicy spoglądali na siebie w ciszy i skupieniu, a potem zrozpaczona, zapłakana matka zamordowanego chłopca przyjmowała kondolencje od najbliższych jej osób. Kobieta do dziś nie może pogodzić się z tym co się stało. - To jest dla Julii ogromy cios. Straciła dziecko, które bardzo kochała. Tego nie da się opisać słowami – powiedział nam jeden z uczestników ceremonii.

Super Express nieoficjalnie dowiedziaiał się, że mama Dawidka ma zamiar wyjechać z Polski i wrócić do swojej ojczyzny. - Planuje wrócić do Kazachstanu, a Dawidek prawdopodobnie wróci tam razem z nią i spocznie w swojej ziemi – zdradziła nam osoba z najbliższej rodziny chłopca.

11 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 31 lipca 2019 o 16:07 przez Defdef

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 22:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 17:07 przez Defdef

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef