Człowiek
Tak wyglądały zdjęcia z prześwietlenia mężczyzny uzależnionego od heroiny

Wszyscy zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę z niebezpieczeństw płynących z przyjmowania dożylnie różnego rodzaju narkotyków rekreacyjnych. Najbardziej popularnym ze wszystkich jest oczywiście heroina, która potrafi zasiać spore spustoszenie w organizmie. Jednak nie tylko działanie samego narkotyku może okazać się dla nas niebezpieczne. Czasem nawet proces jego zażywania może stanowić pewnego rodzaju zagrożenie. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów jest historia, którą postanowiliśmy Wam dzisiaj przedstawić. Dotyczy ona pewnego mężczyzny, który zgłosił się do szpitala z poważnym zapaleniem płuc.

Jak się później okazało, pacjent był od dawna uzależniony od heroiny. Aby ustalić jego stan postanowiono zrobić prześwietlenie klatki piersiowej. Kiedy lekarze przyjrzeli się uzyskanym zdjęciom, odkryli coś niezwykłego. W ciele mężczyzny znajdowało się mnóstwo złamanych igieł. Oczywiście były to pamiątki po długoletnim zażywaniu narkotyku. Cała historia została przedstawiona przez jednego ze specjalistów prowadzących leczenie pacjenta, na forum Reddit.

Lekarze są zdania, że wszystkie te igły znalazły się tam w wyniku nagłych omdleń, które często następują bezpośrednio po wstrzyknięciu sobie narkotyku. Igła zapewne wtedy po prostu łamała się i już pozostawała w ciele pacjenta.

Czy jednak w ogóle to możliwe? Niestety trudno ustalić autentyczność powyższej historii, ponieważ lekarz, wrzucający zdjęcia na forum, już dawno usunął swoje konto i przestał się tam udzielać. Jednak nie byłby to odosobniony przypadek, ponieważ specjaliści już niejednokrotnie znajdowali połamane igły w ciałach pacjentów uzależnionych od heroiny.

Wszystko wskazuje więc na to, że taka historia faktycznie mogła mieć miejsce.

10 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 15 kwietnia 2018 o 14:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.reddit.com/r/medicine/comments/19hp1d/i_present_to_you_my_best_images_from_residency_a/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728