Uwaga na nowe cyberprzestępstwo! Przejmują Twoje konto i proszą znajomych o pieniądze

"Dzisiaj tj 18.01.2019 roku padłam ofiarą CYBER przestępstwa. Na moje konto na platformie Facebook ktoś/coś wkradł się i rozsyłał wiadomości do kilkudziesięciu moich znajomych z pytaniem czy nie pożyczyli by mi pieniędzy. W momencie, kiedy to się zaczęło ja nie korzystałam z telefonu, ale tak jak pewnie u większości użytkowników transmisja danych była aktywna. Cały fakt został zgłoszony został na Policję (co potwierdzę zdjęciem poniżej). Post ten piszę, żeby ostrzec, że złodzieje mają już nowe sposoby i to nie jest wcale znana nam metoda na wnuczka i przez telefon. Ten sposób zaatakował platformę, której używa przecież większość ludzi. 
Zacznę od tego, co rozsyłała ta osoba, która przez kilka minut miała dostęp do mojego konta: 
- Hej, mam do Ciebie ogromną prośbę... – tak to się zaczynało, następna wiadomość, też była taka sama do wszystkich… następne wiadomości potwierdzały, że nie były to wiadomości automatyczne tylko ktoś faktycznie namawiał moich znajomych na wypłatę pieniędzy. (wstawię kilka screenów poniżej)
Chodziło o to, że teoretycznie ja bo wiadomość pochodziła z mojego konta), rozsyłałam wiadomości że potrzebuje pieniędzy na leki. Jeżeli ktoś odpisał z zawahaniem i może mógłby pożyczyć osoba ta namawiała do wypłacenia pieniędzy kodem BLIK i co dziwne tłumaczyła jak to zrobić. Jeżeli ktoś nie miał 400 zł o które prosił, to podawał nawet sumę 200 zł 
Najgorsze jest to, że wypłacając pieniądze kodem blik mamy tylko adres bankomatu i żadnych danych. Nic co mogłoby pomóc namierzyć sprawcę.

Prośby są różne - na leki, zagubiona torebka, zagubiony portfel, brak pieniędzy na powrót do domu, brak pieniędzy na jedzenie. JEDNAK TO TA SAMA SPRAWA.

W moim przypadku niestety ktoś wypłacił pieniądze, chciał pożyczyć... Niestety tak naprawdę to nie byłam ja i najgorsze jest to że nikt nie wie kto to był i gdzie są teraz te pieniądze..."

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 24 stycznia 2019 o 18:01 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 22:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 17:07 przez Defdef

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef