W Olsztynie wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6. Oto, jak jeden ze sklepów obszedł go po mistrzowsku
Żyjemy w trudnych czasach. Przyszło nam radzić sobie z takimi problemami, o jakich jeszcze 10 lat temu w ogóle nie było mowy. Coraz większa ilość plastiku ląduje w morzach i oceanach, temperatury rosną i jest tak gorąco, że momentami bywa naprawdę ciężko i do tego wszędzie wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach nocnych. 

No może nie do końca wszędzie, ale jeśli tak dalej pójdzie, to w końcu zakaz rozszerzy się na większość miast w całym kraju. Jednym z nich jest Olsztyn. Taki zakaz obowiązuje tam w obrębie całego miasta. Kolejnym takim miejscem jest Kraków, gdzie radni zdecydowali wprowadzić podobny zakaz ale tylko na Starym Mieście - czyli w samym centrum. 

Wróćmy jednak do Olsztyna, ponieważ na tym mieście się dzisiaj skupimy, a konkretnie na pewnym niewielkim sklepie alkoholowym 24h, w którym sprzedawca postanowił nie dawać za wygraną. Mowa o punkcie na ulicy Mochnackiego. Kiedy zbliżymy się do sklepu, widzimy, że przed drzwiami stoi ochroniarz. Jego zadaniem jest sprzedaż biletów wstępu „na imprezę” po 3 zł sztuka. 

Większość klientów, którzy przychodzą tam pierwszy raz, wpada pewnie w zakłopotanie. No bo jak to? Bilet za wstęp do sklepu? A do tego wszystkiego na drzwiach wisi jeszcze regulamin dotyczący imprez masowych. O co tutaj chodzi? Jest to sposób na ominięcie zakazu. Alkohol w mieście może być sprzedawany w godzinach nocnych, ale tylko na imprezach masowych właśnie. 

Sprzedawcy gratulujemy więc pomysłowości i życzymy, aby „szybko się za niego nie wzięli”. 
 
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 14 września 2018 o 19:09 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram