W trakcie lotu samolotem masz czasem ochotę na sok pomidorowy? Tysiące ludzi ma tak samo - oto dlaczego
Z badań przeprowadzonych na 7,5 tys. pasażerów wynika, że aż 51% z nich w trakcie lotów pije sok pomidorowy. Niektórzy z nich twierdzą, że sok pomidorowy z solą i pieprzem to część każdej tego typu podróży. Dlaczego jednak tak jest? 

Zdaniem ekspertów w samolocie miewamy zachcianki. I jest to nie tylko efekt silnych emocji, jakie wiążą się z każdym lotem, lecz również zapotrzebowania naszego organizmu na dane składniki. 

W przypadku soku pomidorowego jest to prawdopodobnie potas, którego 0,5 l butelka tego płynu, zawiera aż 1 508 mg - jest to niemal połowa naszego dziennego zapotrzebowania na ten składnik. 

W trakcie lotu dodatkowo wzrasta ciśnienie tętnicze krwi, serce jest obciążone, przez co zwiększa się ryzyko powstawania zakrzepów i niedotlenienia - a w walce z tym wszystkim pomaga właśnie potas, w który sok pomidorowy jest bogaty. 

Jeśli więc nie próbowaliście jeszcze soku na pokładzie samolotu, to może najwyższa pora to zrobić. Powinien on wam pomóc znieść trudy podróży. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 03 sierpnia 2018 o 16:08 przez e-wonsz
Źródło: https://businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/dlaczego-ludzie-pija-sok-pomidorowy-w-samolotach/tgzy41z?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=ta_bi

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 22:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 17:07 przez Defdef

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef