W trakcie słuchania dobrej muzyki pojawia się u ciebie gęsia skórka i ciarki? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dobre wieści
Wszystko co nas interesuje wynika z badań Barclaycard przeprowadzonych przez Matthew Sachsa z Uniwersytetu Harvarda oraz profesora Robina Murphyego z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Postanowili oni udać się na jeden z największych muzycznych festiwali, aby tam zbadać reakcje na samą muzykę oraz co z niej w ogóle wynika.

Naukowcy wzięli pod lupę 100 uczestników festiwalu. Okazało się, że zaledwie 51% z nich mogło pochwalić się reakcją gęsiej skórki. Do tego warto dodać, że znacznie częściej można to było zaobserwować u kobiet niż u mężczyzn. 

Wnikliwie śledzono i analizowano fizjologiczne reakcje ochotników. Przeprowadzono jednak również cały szereg badań psychometrycznych, aby dowiedzieć się nieco więcej. 

Jasno z nich wynikało, że osoby, które dotyka podobna reakcja na muzykę, są znacznie bardziej empatyczne i przyjazne w stosunku do innych ludzi. Dodatkowo ludzie z podobną reakcją cieszyli się znacznie lepszym zdrowiem, fizyczny stan ich ciała był również lepszy oraz mieli lepsze samopoczucie od tych drugich. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 08 marca 2019 o 16:03 przez e-wonsz
Źródło: https://www.home.barclaycard/media-centre/press-releases/What-is-giving-you-goosebumps.html

Komentarze

Zobacz również

W Polsce wprowadzona zostanie kaucja za plastikowe butelki - wiemy ile dokładnie wyniesie
Jeśli byliście kiedyś w jednym z zachodnich krajów - jak na przykład w Niemczech - to pewnie rzuciło wam się w oczy kilka rzeczy. Przede wszystkim wielkie wiatraki, które rozciągają się często po sam horyzont, niesamowite autostrady ciągnące się przez cały kraj oraz dodatkowa kaucja w sklepach, której nie uświadczymy w Polsce. Mowa oczywiście o kaucji na szklane, plastikowe oraz metalowe pojemniki na napoje. 

Musimy tam dodatkowo dopłacać do wszystkich napojów, jakie znajdują się w puszce, szklanej butelce lub plastikowej butelce. kaucja ta wcale nie jest taka droga i można ją łatwo odzyskać. Wystarczy tylko oddawać pojemniki do odpowiednich automatów w sklepach. W ten sposób otrzymujemy specjalne bony zakupowe do zrealizowania w sklepie, w którym oddaliśmy puste butelki. 

Okazuje się, że nasz własny rząd również planuje wprowadzenie podobnego rozwiązania. Dotyczyło będzie ono jednak tylko butelek plastikowych typu PET. Wiadomo nawet, ile dokładnie wynosiła będzie kaucja, którą przyjdzie nam zapłacić i w jaki sposób będzie to regulowane. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 16:05 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 19:05 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 16:05 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 14:05 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 11:05 przez Defdef