Węże potrafią „chodzić po ścianach” i ten film jest na to dowodem - zobaczcie to na własne oczy
Kiedy pod Warszawą znaleziono wylinkę pytona tygrysiego, z automatu zaczęto uważać, że gad jest ogromny. Przyjęto bowiem, że wylinka jest mniejsza od rzeczywistych rozmiarów węża. Przyjęto jednak błędnie, ponieważ wylinka gada na ogół jest większa od samego ciała węża. Media zaczeły więc rozgłaszać na prawo i lewo, że podwarszawski pyton to prawdziwe bydle. 

I tak trwało to tygodniami. Po drodze do akcji włączył się nawet detektyw Rutkowski, jednak pytona nie odnaleziono. Gad ma się dobrze i żyje sobie gdzieś w środkowej Polsce. Prawdopodobnie nie uda mu się jednak przetrwać zimy, ponieważ nasze warunki będą dla niego zbyt surowe. Jednak nie wszędzie tak jest i są oczywiście miejsca na świecie, gdzie takie węże żyją na wolności. Wyobraźcie sobie jednak, że taki gad potrafi nawet chodzić po ścianach. Nie wierzycie? Poniższe nagranie jest na to najlepszym dowodem. 

Nie macie się jednak czego obawiać, ponieważ miejscem akcji jest tutaj Australia. Robbie Knills wieszał akurat pranie na swoim podwórku, kiedy zauważył, że z krzaków wyszedł ogromny wąż. Jego zdziwienie było jeszcze większe, kiedy gad zaczął wspinać się po ścianie. 

Zdaniem Knillsa zwierzę urządziło sobie gniazdo na dachu jego szopy i mieszka tam już od dłuższego czasu. Na początku cała ta sytuacja przerażała mężczyznę, jednak po czasie się do tego przyzwyczaił i przestał na to zwracać uwagę. 

12 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 09 sierpnia 2018 o 19:08 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 października 2018 o 20:10 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 października 2018 o 20:10 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 października 2018 o 20:10 przez e-wonsz
Polacy nie chcą się szczepić, rząd planuje więc szczepić imigrantów
Szczepionki i obowiązkowe szczepienia to temat, którym żyje ostatnio cała Polska. Najpierw projekt obywatelski, w myśl którego rząd miałby znieść przymusowe szczepienia w kraju, potem panika spowodowana doniesieniami o ryzyku epidemii, która miałaby przyjść ze Wschodu, a teraz jeszcze to - Rząd w naszym kraju planuje szczepić imigrantów. Na dodatek takich, którzy będą u nas przebywać mniej niż 3 miesiące. 

Sprawa wygląda jednak całkiem poważnie, ponieważ krajowy program szczepień, na przykład na takiej Ukrainie, bardzo kuleje. Na gruźlicę zaszczepiona tam jest mniej niż połowa społeczeństwa, a nieszczepionych osób w naszym własnym kraju przybywa. Ruch antyszczepionkowy staje się bowiem coraz bardziej modny i przekonuje do siebie coraz większą liczbę rodziców. 

Rozwiązaniem problemu mają być przymusowe szczepienia dla imigrantów spoza Unii Europejskiej. Mowa więc nie tylko o ludziach, którzy przyjechali do nas „za chlebem” lecz również o tych wszystkich studentach. 

Pomysł ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Biznesmeni boją się utrudnień dla imigrantów, którzy przyjadą do nas pracować. Wszyscy boją się związanych z tym kosztów, a niektórzy też twierdzą, że ruchy antyszczepionkowe na Ukrainie sa bardzo słabe i zdecydowana większość rodziców jednak szczepi swoje dzieci. Cały program nie ma więc w związku z tym sensu. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 16 października 2018 o 16:10 przez e-wonsz
Rośliny słyszą, kiedy są jedzone i to wcale nie jest żart
Pewnie nie jest to dla was żadna nowość, ponieważ wiemy to już od dłuższego czasu, ale rośliny potrafią „czuć”. Jest to jeden z koronnych argumentów osób jedzących mięso, w trakcie rozmowy z osobami na diecie wegańskiej: „ale jak możesz jeść te biedne warzywa, przecież one też czują”. No cóż, każdy musi sobie z tym jakoś radzić. Naukowcy jednak ostatnio doszli do wniosku, że warzywa i ogólnie rośliny potrafią również „słyszeć”. 

Nie jest to jednak takie słyszenie, o jakim pewnie myślicie. Nie mają one bowiem aparatów słuchowych, które mogłyby przetwarzać fale dźwiękowe. Jednak są one w stanie odbierać pewne wibracje, na które dźwięk bezpośrednio się przekłada. 

I tak na przykład kapusta jest w stanie rozpoznać, kiedy zbliża się gąsienica i odpowiednio szybko zacząć produkować defensywne substancje, które pomagają jej w obronie. W podobny sposób reagują również inne rośliny. Innymi słowy są one w stanie usłyszeć, kiedy są pożerane. Jak tego jednak dowiedziono? 

Badacze z Missouri przeprowadzili pewien eksperyment. Grupie roślin odtworzono dźwięki towarzyszące żerowaniu gąsienic. Druga grupa natomiast nie słyszała żadnych dźwięków. Późniejsza analiza składu tych roślin dowiodła, że te z pierwszej grupy produkowały olej gorczycowy, który odstrasza gąsienice, podczas gdy rośliny z tej drugiej grupy oleju gorczycowego nie produkowały. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 16 października 2018 o 17:10 przez e-wonsz