Wielka afera w sklepach! Sieci handlowe celowo oszukują klientów na pieczywie i nie przejmują się mandatami
Dzięki jego interpelacji ujawniona została skala nieprawidłowości w branży pieczywa. Okazuje się bowiem, że markety i sieci sklepów oszukują nas hasłami mówiącymi, że jest ono „świeże”. Nie można tak bowiem nazwać pieczywa wypiekanego z mrożonego ciasta. Nie wiadomo, jak długo leżało ono bowiem w zamrażarkach, ponieważ nigdzie nie trzeba podawać takich informacji. 

Sprzedawca ma jednak obowiązek informować klienta o tym, że pieczywo zostało wypieczone z ciasta głęboko mrożonego. Większość sklepów i nawet sieci handlowych ignoruje jednak ten obowiązek i rzuca nam w twarz wielkimi banerami promocyjnymi, na których wyraźnie widoczne jest hasło „świeże pieczywo”. 

Takie sklepy oczywiście robią to z pełną świadomością. Mandat za takie coś wynosi zaledwie 500 zł, a przy takich zyskach nie stanowi to żadnego problemu. Oczywiście Ministerstwo Rolnictwa jest jak najbardziej za branżą mrożonego pieczywa. Ich zdaniem umożliwia to przechowywanie takich bułek i chlebów oraz eksport nawet do USA, dzięki czemu firmy działające w Polsce radzą sobie bardzo dobrze. Mrożenie również nie sprawia, że takie pieczywo traci na wartości czy zmienia swój skład. 

Kontrola przeprowadzona w marketach i innych większych sieciach handlowych ujawniła mnóstwo nieprawidłowości. Aż 60% (z 11 tysięcy) badanych produktów została zakwestionowana z powodu nieprawidłowości w oznaczeniach. W przypadku 2 861 nie informowano nawet o składzie i alergenach, co dla nas konsumentów jest bardzo szkodliwe. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 07 marca 2019 o 10:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W tym miejscu powietrze na Ziemi jest najczystsze. Wiecie, gdzie ono się znajduje?
Kiedy my zimą dusimy się w smogu i spalinach tych wszystkich samochodów, oni gdzieś tam cieszą się najmniej zanieczyszczonym powietrzem na całym świecie. Gdzie znajduje się to magiczne miejsce? Jest to Cape Grim na Tasmanii. Mały, niepozorny kawałek świata, który nie zwraca na siebie większej uwagi. Mieszkańcy nauczyli się jednak robić na czystym powietrzu interes. 

Od ponad 40 lat działa tam stacja pomiarowa Cape Grim Baseline Air. Ich zadanie polega na bieżącym pomiarze jakości lokalnego powietrza. Jest to niezwykle ważne, ponieważ Cape Grim stanowi przykład miejsca na Ziemi, gdzie powietrze jest niemal nieskazitelnie czyste. 

Tasmania sąsiaduje z Australią i Nową Zelandią. Na południe nie znajduje się nic poza Antarktydą. Cape Grim jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ punktów całej Tasmanii o cholernie tam wieje. Właśnie dlatego powietrze tam jest takie czyste. Wiatr wiejący od południa pochodzi z samego Bieguna Południowego. 

Lokalni mieszkańcy robią bardzo dobry interes na powietrzu. Sprzedają na przykład wołowinę z hodowanych tam krów, która reklamowana jest, jako najzdrowsza na świecie i tak rzeczywiście jest. Przeprowadzono wiele badań, które to udowodniły. Dodatkowo sprzedaje się tam wodę, która... spada z nieba. Działają tam tzw. hodowcy deszczu i gromadzą wodę, która spadła z najczystszego nieba na Ziemi. Jest bardzo zdrowa i zawiera w sobie tylko śladowe ilości sodu. 

Jednak od czasu do czasu i tam zdarzają się trudne chwile. Kiedy wiatr zawieje z północy, czasem dla się zauważyć spadek jakości powietrza. Wszystko przez fabryki działające na terenie Australii. Aparatura na miejscu jest tak czuła, że wykrywa ona nawet awarie fabryk i filtrów kominowych w tak odległych zakątkach świata, jak Chiny. 

To własnie całe Cape Grim. Wietrzne, niepozorne, ale powietrze mają tam pierwsza klasa. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 marca 2019 o 16:03 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 marca 2019 o 16:03 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 marca 2019 o 18:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.instagram.com/bimbo_doll_ivana/?utm_source=ig_embed
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 marca 2019 o 18:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 marca 2019 o 17:03 przez jatoja