Wielka afera w sklepach! Sieci handlowe celowo oszukują klientów na pieczywie i nie przejmują się mandatami
Dzięki jego interpelacji ujawniona została skala nieprawidłowości w branży pieczywa. Okazuje się bowiem, że markety i sieci sklepów oszukują nas hasłami mówiącymi, że jest ono „świeże”. Nie można tak bowiem nazwać pieczywa wypiekanego z mrożonego ciasta. Nie wiadomo, jak długo leżało ono bowiem w zamrażarkach, ponieważ nigdzie nie trzeba podawać takich informacji. 

Sprzedawca ma jednak obowiązek informować klienta o tym, że pieczywo zostało wypieczone z ciasta głęboko mrożonego. Większość sklepów i nawet sieci handlowych ignoruje jednak ten obowiązek i rzuca nam w twarz wielkimi banerami promocyjnymi, na których wyraźnie widoczne jest hasło „świeże pieczywo”. 

Takie sklepy oczywiście robią to z pełną świadomością. Mandat za takie coś wynosi zaledwie 500 zł, a przy takich zyskach nie stanowi to żadnego problemu. Oczywiście Ministerstwo Rolnictwa jest jak najbardziej za branżą mrożonego pieczywa. Ich zdaniem umożliwia to przechowywanie takich bułek i chlebów oraz eksport nawet do USA, dzięki czemu firmy działające w Polsce radzą sobie bardzo dobrze. Mrożenie również nie sprawia, że takie pieczywo traci na wartości czy zmienia swój skład. 

Kontrola przeprowadzona w marketach i innych większych sieciach handlowych ujawniła mnóstwo nieprawidłowości. Aż 60% (z 11 tysięcy) badanych produktów została zakwestionowana z powodu nieprawidłowości w oznaczeniach. W przypadku 2 861 nie informowano nawet o składzie i alergenach, co dla nas konsumentów jest bardzo szkodliwe. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 07 marca 2019 o 10:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W Polsce wprowadzona zostanie kaucja za plastikowe butelki - wiemy ile dokładnie wyniesie
Jeśli byliście kiedyś w jednym z zachodnich krajów - jak na przykład w Niemczech - to pewnie rzuciło wam się w oczy kilka rzeczy. Przede wszystkim wielkie wiatraki, które rozciągają się często po sam horyzont, niesamowite autostrady ciągnące się przez cały kraj oraz dodatkowa kaucja w sklepach, której nie uświadczymy w Polsce. Mowa oczywiście o kaucji na szklane, plastikowe oraz metalowe pojemniki na napoje. 

Musimy tam dodatkowo dopłacać do wszystkich napojów, jakie znajdują się w puszce, szklanej butelce lub plastikowej butelce. kaucja ta wcale nie jest taka droga i można ją łatwo odzyskać. Wystarczy tylko oddawać pojemniki do odpowiednich automatów w sklepach. W ten sposób otrzymujemy specjalne bony zakupowe do zrealizowania w sklepie, w którym oddaliśmy puste butelki. 

Okazuje się, że nasz własny rząd również planuje wprowadzenie podobnego rozwiązania. Dotyczyło będzie ono jednak tylko butelek plastikowych typu PET. Wiadomo nawet, ile dokładnie wynosiła będzie kaucja, którą przyjdzie nam zapłacić i w jaki sposób będzie to regulowane. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 16:05 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 19:05 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 16:05 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 14:05 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 11:05 przez Defdef